Федеральна резервна система (ФРС) США підвищила ставку за федеральними кредитними засобами на 75 базисних пунктів. Відтепер її діапазон становить 1,5–1,75% річних, йдеться у повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про бренд Shemax, який заробляє понад 100 млн на пилососах для пилу від нігтів👉 Дивіться за цим лінком
Ключові факти
- Востаннє ФРС піднімала ставку зразу на 75 б. п. у 1994 році. З початку року вона вже зросла на 150 б. п.
- Медіанні прогнози керівників ФРС передбачають, що до кінця поточного року ставка становитиме 3,4%, до кінця 2023 року – 3,8%, до кінця 2024 року – 3,4%.
- Загальна економічна активність зросла після спаду в І кварталі. «Зростання числа робочих місць в останні місяці було високим, і безробіття залишається низьким», – зазначають у ФРС.
- Інфляція залишається підвищеною, що обумовлено дисбалансом попиту та пропозиції, спричиненим пандемією, зростанням цін на енергоресурси та загальним інфляційним тиском, йдеться у комюніке.
- «Вторгнення Росії в Україну створює величезні гуманітарні та економічні труднощі. Наслідки для економіки США є вкрай невизначеними. Вторгнення та повʼязані з ним події створюють додатковий підвищувальний тиск на інфляцію та позначаються на глобальній економічній активності», – наголошується у документі.
- FOMC прагне досягнення максимальної зайнятості та інфляції на рівні 2% у довгостроковій перспективі. Для підтримки цієї мети комітет вирішив підняти цільовий діапазон ставки за федеральними фондами до 1,5–1,75% річних і вважає, що подальші підвищення будуть виправданими.
- Усі члени FOMC, крім голови Федерального резервного банку Канзас-Сіті, проголосували за зростання ставки на 75 б. п.
Контекст
У травні ФРС підвищила базову процентну ставку на 0,5% до діапазону 0,75–1%. ФРС планує таким чином уповільнити інфляцію, яка підскочила до 40-річного максимуму.
Інфляція у США у травні становила 8,6% через підвищення цін на енергоносії. Крім того, зростання цін на пальне та зброю в ланцюжку поставок через війну РФ проти України призвели до зростання цін на продукти. У річному вимірі ціни на газ зросли на 48,7%, на продукти харчування – на 11,9%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.