Категорія
Новини
Дата

Голова Євроради скликає спецзасідання по Україні

1 хв читання

Голова Європейської Ради Антоніу Кошта анонсував спеціальне засідання, яке відбудеться 6 березня і буде присвячене обговоренню війни в Україні та безпеки Європи. Про це він заявив на саміті в Києві 24 лютого.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Деталі 

  • За словами Кошти, Європейська Рада тісно співпрацює з Єврокомісією для посилення оборонних можливостей та готова інвестувати в це.
  • «Ми готові збільшити фінансову та військову допомогу Україні й підтримати її європейське майбутнє. Україна може на нас розраховувати», – наголосив Кошта.

Контекст 

17 лютого, на тлі оголошення США про початок переговорів з Росією про припинення війни в Україні без участі Європи та Києва, відбувся саміт, ініційований президентом Франції Емманюелем Макроном. У ньому взяли участь ключові європейські лідери, зокрема президент Європейської Ради Антоніу Кошта, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, генеральний секретар НАТО Марк Рютте та премʼєр-міністри Данії, Іспанії та Польщі – Метте Фредеріксен, Педро Санчес і Дональд Туск та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Одним із основних обговорюваних питань стала пропозиція Макрона щодо розміщення європейських миротворчих сил на лінії розмежування в Україні, що спричинило суперечливі реакції серед лідерів. Німеччина, Італія, Іспанія та Польща виступили проти цієї ініціативи.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні