Компанія Google за сприяння Мінцифри розпочинає приймати заявки на другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні обсягом $10 млн. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Українські компанії зможуть отримати до $100 000 для ведення бізнесу. Ці кошти можна вкласти на відновлення бізнесу, що постраждав через війну, масштабування чи створення нового продукту для виконання завдань компанії.
- Щоб отримати підтримку від Google, необхідно мати зареєстровану юридичну особу в Україні та MVP, який має потенційний комерційний успіх та цінність для користувачів.
- Пріоритет надаватимуть компаніям, які використовують штучний інтелект.
- Окрім фінансування, стартапи можуть отримати додаткові $350 000 у вигляді кредитів Google Cloud. Стартапи отримають доступ до інноваційних рішень та продуктів Google і зможуть розширити можливості для розвитку команд, йдеться у повідомленні.
- Подати заявку на отримання гранту можна до 5 червня. Переможців нового етапу Фонду підтримки Google для стартапів в Україні оголошуватимуть поетапно – у червні та вересні 2024 року, а також протягом 2025 року.
Цитата
«Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав $5 млн для підтримки українських стартапів. Запуск другого Фонду підтримки в $10 млн – це можливість компаніям не просто розвиватися та створювати нові продукти, а й зробити внесок у відновлення економіки країни», – зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр з розвитку інновацій, освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації.
Контекст
Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відновленню економіки.
У перші місяці 2024 року в Україні було розгорнуто одразу три грантових донорських програми для необоронних розробок: Seeds of Bravery від Єврокомісії, друга черга Startup Ukraine Support Fund від Google та перезапуск основної грантової програми від Українського фонду стартапів (УФС). Сумарний обсяг – щонайменше $24,5 млн на два роки.
Для порівняння, запущений у 2019-му державний УФС за увесь час існування проінвестував майже втричі менше – $8,7 млн у понад 380 молодих українських технокомпаній. Левова частка з них – 352 стартапи – «цивільні» команди, що встигли отримати гроші до лютого 2022 року й до заморозки програми. Решта – розробляють продукти подвійного призначення й виграли спеціальні гранти до $35 000 вже після повномасштабного вторгнення Росії.
Як працюють грантові програми, доки держава підтримує лише defence-інновації, читайте у спеціальному гіді від Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.