У сьомому пакеті санкцій ЄС проти Росії Україна розраховує бачити повну ізоляцію агресора від світової морської торгівлі, а також повне відключення російських банків від SWIFT та ембарго на операції з російським золотом. Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтервʼю LB.ua.
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Відрізання РФ від світової морської торгівлі означає насамперед неможливість операторів кораблів надавати свої танкери в розпорядження Росії, пояснив Кулеба.
- Найбільшим постачальником танкерів для перевезення російської нафти морем є приватні грецькі компанії, зазначив міністр.
- «Я не звинувачую уряд Греції, але приватні грецькі компанії є найбільшими постачальниками, які, по суті, витягують Росію із зашморгу нафтового ембарго. Це факт», – наголосив Кулеба.
- За його словами, також у сьомому пакеті санкцій Україна розраховує бачити повне відключення російських банків від SWIFT, ембарго на операції з російським золотом і персональні санкції, «щоб їм було боляче. Їм, їхнім близьким, їхнім коханкам, щоб всім-всім було боляче», – додав Кулеба.
Контекст
У травні газета Die Welt писала, що попри запроваджені санкції проти суден під російським прапором із РФ щодня морем вивозиться 4,5 млн барелів нафти на суму близько $509 млн. Експорт сирої нафти з РФ морем зберігся на довоєнному рівні насамперед через недотримання санкцій з боку Греції, зазначало видання.
Танкери, які належать грецьким судновласникам, забезпечили понад третину морських постачань нафти з РФ на експорт після початку російського військового вторгнення до України. За даними MarineTraffic, орієнтовний обсяг такої логістики сягає понад 19 млн т нафти на $16 млрд.
За даними BlackSeaNews, у середині квітня рейси з російських портів Чорного та Азовського морів здійснювали 192 танкери, 76 з яких належать власникам, зареєстрованим у Греції, 57 – російським, 11 – турецьким бізнесменам.
ЄС розробляє сьомий пакет санкцій проти РФ, повідомив минулого тижня Bloomberg. Зокрема, передбачається, що він включатиме заборону на імпорт російського золота.

