Helsi сповіщатиме про запис на прийом до лікаря після скандалу з фейковими відвідуваннями /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Новини
Дата

Helsi сповіщатиме про запис на прийом до лікаря після скандалу з фейковими відвідуваннями

Колаж Анна Наконечна

Нelsi – приватний медтек-стартап, що обслуговує левову частку української медицини та належить «Київстару» – надсилатиме миттєві пуш-сповіщення про заплановані та завершені прийоми у лікарів, йдеться в релізі.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Команда Нelsi закликала завантажити застосунок, щоб своєчасно отримувати інформацію про те, що відбувається з медичними даними.
  • «Якщо лікар вноситиме будь-які дані без вас – ви побачите їх у додатку і можете на це вплинути», – зазначили у Нelsi.
  • Після завантаження застосунку необхідно увімкнути сповіщення, щоб контролювати медичні записи.

Контекст

Напередодні користувачі платформи Helsi почали масово скаржитися на нібито фейкові відвідування лікарів, які з’явилися в їх облікових записах. «Віртуальні записи» – справа рук не хакерів, а медиків, які мають виключне право вносити дані в систему.

Станом на 11 травня у Helsi зареєстровано 25,2 млн українців та 33 500 активних лікарів, повідомила пресслужба компанії. Helsi заробляє на платі за підписку від лікарень, для пацієнтів сервіс безкоштовний. Кількість акаунтів із фейковими записами у Helsi не уточнюють. Із 10 користувачів, з якими поспілкувався Forbes, лише двоє виявили в особистому кабінеті візити, про які навіть не здогадувалися.

Проте проблема, вочевидь, існує роками. У розпорядженні Forbes є скріншоти з фейковими записами щонайменше за 2021-й та 2022 роки. Із квітня 2018-го в Україні стартувала медреформа, її головний принцип – «гроші йдуть за пацієнтом».Оплачує медичне обслуговування Національна служба здоров’я (НСЗУ) за спеціальною програмою медичних гарантій. Її бюджет на 2023 рік – понад 142 млрд грн. 

Вирахувати, скільки і як довго держава платила за лікування, якого ніколи не було, складно. Постанову МОЗ, що дозволяє моніторити НСЗУ, прийнято лише нещодавно Всі відвідування, за словами голови МОЗ Віктора Ляшка, потраплятимуть у спеціальну базу. Якщо на одного пацієнта припадатиме аномально багато процедур, це буде сигналом для розслідування. Коли запрацює система, міністр не уточнює.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні