Інвестиційний холдинг InSoft.Partners оголосив про нову угоду з українською нішевою ІТ-компанією Noltic. Про деталі інвестиції Forbes дізнався у засновника холдингу Віталія Горового.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Заснована у грудні 2017-го українська IT-компанія Noltic, що займається кастомізацією та програмуванням під Salesforce, стала шостою інвестицією InSoft.Partners з 24 лютого 2022 року.
- Угоду уклали в червні 2022-го, каже Горовий. InSoft.Partners отримав міноритарну частку до 30%.
- Вартість частки InSoft.Partners у Noltic не розкривається. Проте це не найдорожча компанія у портфелі, стверджує Горовий.
- Також Горовий повідомив про екзит із придбаної під час війни веб-студії Artjoker. Засновник Роман Катеринчик викупив назад частку InSoft.Partners.
Контекст
Noltic – нішевий аутсорсер, заснований вихідцями з української IT-компанії Core Value Ігорем та Владиславом Петровичами. У команді нараховується до 50 людей, ключові ринки – Велика Британія та США.
Компанія, що фокусується на розробці під Salesforce, має центри розробки у Львові, Полтаві та Варшаві. За останніх п’ять років виторг української юрособи Noltic збільшився майже у шість разів – до 112 млн грн у 2022 році, свідчать дані YouControl.
InSoft.Partners створювався у 2016-му як інвестиційний фонд, потім став інвестиційною керуючою компанією, де його фаундер Віталій Горовий разом із партнерами – Романом Прокофʼєвим і Євгеном Собакарьовим із Jooble та Василем Хмельницьким з UFuture – інвестували в різні ІТ-проєкти. Із березня 2023-го InSoft.Partners змінив бізнес-модель і трансформувався у Software Development Holding.
Noltic – шоста інвестиція InSoft.Partners із лютого 2022 року. На липень 2023-го у портфелі кілька українських компаній – Inoxoft, Linkup Studio, Indeema Software, Forbytes та Noltic. Загальний штат холдингу – до 600 людей. Його капіталізація, за песимістичної оцінки Горового, збільшилася до $40 млн. У березні 2023 року засновник оцінював портфель у $30 млн.
Бізнес-стратегія InSoft.Partners – купувати частку в IT-компанії, допомагати їй зростати у кілька разів, щоб потім вийти з капіталу з прибутком. Один із найвідоміших екзитів Горового – українська CoreValue, з якої виросла міжнародна IT-компанія Avenga.
Улітку 2021 року InSoft.Partners у синдикаті з маркетинговим агентством Belkins інвестувала в реселера ліцензій Cloudfresh. Екзит відбувся вже в грудні – засновники, українці Богдан Кубенко й Олег Максимович та чех Радек Левіцек, викупили свої частки назад.
За тією ж схемою пройшла угода зі школою програмування ucode IT academy у київському інноваційному парку UnitCity. UFuture Василя Хмельницького викупив частку партнера через півтора роки після старту проєкту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.