Українські хакери отримали доступ до мереж Центрального банку Росії, повідомила IT-армія України. У російському регуляторі вже заявили, що їхні системи не зламували.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Ми маємо багато цікавого про персонал, спеціалізовані автоматизовані банківські системи, їх вихідні файли, принципи їх взаємодії, системи КЗІ та інші матеріали, що циркулюють в мережах ЦБ РФ та вже аналізуються нашими фахівцями», – йдеться у повідомленні.
- Хакери подякували за дані «департаменту інформаційних технологій та департаменту операцій на фінансових ринках» і вирішили опублікувати для громадськості перші 27 000 файлів та розмістили відповідне посилання.
- Водночас Банк Росії заявив, що не знайшов доказів того, що його системи було зламано, таким чином спростувавши повідомлення IT-армії України, яке у себе розмістив і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
- «Ми перевірили опублікований хакерами архів. Усі ці документи перебували в інтернеті у відкритому доступі, – йдеться у повідомленні прес-служби ЦП, яке наводить Bloomberg. – Інформаційні системи Банку Росії не зламувалися».
Контекст
За минулий рік Держспецзв’язку зафіксували 147 хакерських атак, більшість – із Росії. У січні уразили близько 70 урядових сайтів, а на їх сторінках залишили послання: «Бійтеся і чекайте гіршого». Більшість сайтів швидко відновили роботу, а доказів про витік даних поки немає, як і результатів розслідування.
Найсерйознішою була атака на «Вінницяобленерго», коли угруповання Sandworm, що складається з офіцерів ГРУ, намагалося відключити світло у майже 2 млн мешканців області. Хоча в мережі хакери проникли, вимкнути електроенергію для жителів так і не вдалось. Українські захисники успішно відбиваються.
Кібервійна продовжується і ведеться в основному проти цивільної інфраструктури: комунальних служб та компаній, які надають послуги цивільному населенню, оскільки на другому етапі їм не вдалося зруйнувати лінії звʼязку та здатність тримати людей у курсі того, що відбувається.
Україна документує російські хакерські атаки в межах плану судового переслідування Москви в міжнародному суді, заявив заступник голови Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Віктор Жора.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.