Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною. Документ відправлять на розгляд Верховної Ради, повідомила пресслужба Мінекономіки.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита майже для 93,4% промислових товарів та 7,6% сільгосптоварів. Після закінчення дії перехідних періодів (три – сім років) Туреччина повинна скасувати ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільгосптоварів.
- Україна зі свого боку скасує ввізні мита приблизно для 56% промислових товарів та 11,5% сільгосптоварів. Після закінчення дії перехідних періодів (два – пʼять років для промтоварів, два – десять років для сільгосптоварів) Україна повинна скасувати ввізні мита ще для 43,2% промтоварів та для 53,7% сільгосптоварів.
- Угода охоплює торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосовування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних барʼєрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів.
- Законопроєкт тепер має ухвалити Верховна Рада. Після ратифікації парламентами країн угода набере чинності за два місяці після отримання підтвердження про завершення усіх процедур.
Контекст
Туреччина історично є одним із найбільших торговельних партнерів України. У 2023 році Україна експортувала до Туреччини товарів на суму $2,4 млрд, згідно з даними Держмитслужби. Отже, на Туреччину припадало 6,5% всього експорту України.
Понад 80% експорту генерує продукція АПК. Зокрема значними статтями експорту є рослинні олії (понад $0,8 млрд), зерно ($0,6 млрд), насіння олійних ($0,4 млрд).
Імпорт товарів з Туреччини до України в 2023 році становив $4,7 млрд. Частка Туреччини в українському імпорті – 7,4%. Україна імпортує з Туреччини широкий асортимент товарів: енергоресурси ($0,6 млрд), продукцію АПК ($0,6 млрд), продукцію легкої промисловості ($0,5 млрд), вироби чорної металургії ($0,5 млрд), машини та обладнання ($0,5 млрд).
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.