Категорія
Новини
Дата

Кабмін поклав функції КРАІЛ на Мінцифри

1 хв читання

Кабінет Міністрів передав Міністерству цифрової трансформації функції формування та реалізації держполітики у сфері азартних ігор і лотерей, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Раніше ці повноваження виконувала Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ключові факти

  • Згідно з рішенням, на Мінцифри покладено функції із забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор і лотерейній сфері. 
  • Положення про Міністерство цифрової трансформації уряд доповнив нормами щодо покладення на відомство нових завдань та повноважень.
  • Мінцифри передали фінансування, яке було передбачене КРАІЛ у 2025 році. На програму «Керівництво та управління у сфері цифрової трансформації» виділили 14,3 млн грн, які КРАІЛ мала отримати за програмою «Керівництво та управління у сфері регулювання азартних ігор та лотерей».

Контекст 

4 квітня 2024 року профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про ліквідацію КРАІЛ та передачу її функцій Міністерству цифрової трансформації.

27 листопада Комітет ВР з питань фінансів підтримав законопроєкт №9256-д, спрямований на боротьбу з ігровою залежністю та вдосконалення регулювання азартних ігор в Україні.

4 грудня Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт у другому читанні, що передбачає ліквідацію КРАІЛ.

18 грудня Офіс генпрокурора затримав голову КРАІЛ Івана Рудого за пособництво державі-агресору через зв’язки з онлайн-казино, що належать громадянам РФ. У межах розслідування правоохоронці провели обшуки, вилучили документи, електронні носії, гроші та наркотики.

6 січня цього року президент Володимир Зеленський підписав закон №4116-IX, який посилює державне регулювання азартних ігор і запроваджує нові обмеження. Документ передбачає: ліквідацію КРАІЛ, заборону реклами азартних ігор, окрім нічного часу на телебаченні та радіо, у виданнях для осіб 21+ та на платформах і в пошукових системах із відповідною цільовою аудиторією, посилення правил фінансових розрахунків, заборону на рекламні дзвінки та СМС-повідомлення від організаторів азартних ігор.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні