Ринкова капіталізація одного з найбільших у світі виробників мікросхем Nvidia на відкритті торгів перевищила значення $1 трлн. Виробник чипів приєднався до невеликого клубу переважно технологічних компаній-трильйонерів, пише CNBC. Щоб утриматися на цій відмітці, акції Nvidia мають залишатися вищими за значення в $400,86.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Акції компанії зросли майже на 6% під час ранкових торгів, досягнувши нового максимуму за 52 тижні.
- Подолання «трильйонного барʼєру» ставить Nvidia у ряд з Apple, Alphabet, Amazon і Microsoft. Лише з початку 2022 року акції компанії зросли на 166,5%.
- Цінні папери Nvidia минулого тижня різко пішли вгору після квартального фінансового звіту, ключові показники якого виявилися вищими за прогнози аналітиків.
- У II кварталі 2024 фінансового року Nvidia прогнозує продажі на рівні $11 млрд, що на 50% вище, ніж прогнозовані аналітиками $7,15 млрд.
Контекст
Для виробників чипів та біржі Nasdaq 2022 рік складається вдало завдяки буму штучного інтелекту і політиці ФРС США щодо ключової ставки.
Графічні процесори Nvidia становлять основу генеративних платформ ШІ, зокрема, OpenAI ChatGPT та Google Bard. Компанія лідирує у сегменті дискретних відеокарт, які донедавна використовувалися переважно для ігор.
У квітні Nvidia заявила про розробку нейромережі, що здатна генерувати відео за текстовим описом. Нову розробку компанія презентувала на конференції IEEE з компʼютерного зору та розпізнавання образів.
За основу розробки взяті напрацювання нейромережі Stable Diffusion. За словами розробників, навчання йде дуже швидко.
Нейромережа генерує відео з роздільною здатністю до 1280x2048 пікселів з частотою 24 кадри за секунду і враховує близько 4,1 млрд параметрів, з яких 2,7 млрд навчаються на відео.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.