Капіталізація Nvidia досягла майже $1 трлн, акції компанії зросли на тлі попиту на чипи для ШІ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Капіталізація Nvidia досягла майже $1 трлн, акції компанії зросли на тлі попиту на чипи для ШІ

1 хв читання

Getty Images

Найдорожчий у світі виробник мікросхем Nvidia заявив, що зростання попиту на його чипи для додатків штучного інтелекту означає, що його дохід за другий квартал становитиме близько $11 млрд, пише Bloomberg. Це майже на 53% більше, ніж очікували аналітики.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Це оголошення викликало один із найбільших стрибків ринкової капіталізації в історії: у четвер, 25 травня, акції зросли на 24%, збільшивши оцінку компанії на $184 млрд.
  • Для порівняння, Intel Corp., яка тривалий час була найбільшим виробником мікросхем у світі, оцінюється в $114 млрд. Водночас Nvidia – у $939 млрд.
  • Величезний стрибок капіталізації наблизив його до аналогічного одноденного стрибка Apple Inc. та Amazon.com Inc. у минулому році. 
  • Згідно з даними, зібраними Bloomberg, у четвер, 25 травня, акції Nvidia перейшли з рук у руки на суму близько $59 млрд, що більше, ніж наступних чотирьох акцій S&P 500, що найбільше торгуються – Tesla Inc., Microsoft Corp., Advanced Micro Devices Inc. та Apple.

Контекст

У квітні компанія Nvidia розробила нейромережу, що здатна генерувати відео за текстовим описом. Нову розробку компанія презентувала на конференції IEEE з компʼютерного зору та розпізнавання образів.

За основу розробки взяті напрацювання нейромережі Stable Diffusion. За словами розробників, навчання йде дуже швидко.

Нейромережа генерує відео з роздільною здатністю до 1280x2048 пікселів з частотою 24 кадри за секунду і враховує близько 4,1 млрд параметрів, з яких 2,7 млрд навчаються на відео. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні