Категорія
Новини
Дата

Казахстан почне продаж нафти азербайджанським трубопроводом в обхід Росії – Reuters

Казахстан продаватиме частину своєї сирої нафти через найбільший нафтопровід Азербайджану. Поставки можуть початися вже у вересні, повідомляє Reuters із посиланням на три джерела, знайомі із ситуацією.

Ключові факти

  • Казахстанська державна нафтова компанія «КазМунайГаз» веде попередні переговори з торговим підрозділом азербайджанської державної компанії SOCAR про дозвіл на продаж 1,5 млн т казахстанської нафти на рік через азербайджанський трубопровід, яким доставляється нафта у турецький середземноморський порт Джейхан, повідомило джерело.
  • Обсяг трохи більше 30 000 барелів на добу є незначним порівняно зі звичайними 1,3–1,4 млн барелів на добу, які проходять через трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК).
  • Кінцевий контракт має бути підписаний наприкінці серпня, а потоки трубопроводом Баку–Тбілісі–Джейхан (БТД) розпочнуться за місяць, каже джерело.
  • За словами двох джерел, ще 3,5 млн т казахстанської нафти на рік можуть почати надходити з 2023 року іншим азербайджанським трубопроводом до грузинського чорноморського порту Супса.
  • У поєднанні з потоками БТД загальний обсяг казахстанської нафти становитиме трохи більше 100 000 барелів на добу, або 8% від експорту нафтопроводом КТК з Казахстану до російського порту Новоросійськ.

Контекст

Експорт казахстанської нафти становить понад 1% світових поставок, або приблизно 1,4 млн барелів на добу.

Протягом 20 років казахстанська нафта поставлялися трубопроводом КТК до російського чорноморського порту Новоросійськ, що забезпечує вихід на світовий ринок.

У липні російський суд пригрозив закрити КТК, внаслідок чого уряд Казахстану і великі іноземні виробники запобіжно уклали контракти з іншими транзитерами.

Казахстан окремо експортує до 1 млн т, або 250 000 барелів на добу, нафти марки Urals через російську трубопровідну систему до портів Чорного та Балтійського морів.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні