Категорія
Новини
Дата

Казахстан почне продаж нафти азербайджанським трубопроводом в обхід Росії – Reuters

Казахстан продаватиме частину своєї сирої нафти через найбільший нафтопровід Азербайджану. Поставки можуть початися вже у вересні, повідомляє Reuters із посиланням на три джерела, знайомі із ситуацією.

Ключові факти

  • Казахстанська державна нафтова компанія «КазМунайГаз» веде попередні переговори з торговим підрозділом азербайджанської державної компанії SOCAR про дозвіл на продаж 1,5 млн т казахстанської нафти на рік через азербайджанський трубопровід, яким доставляється нафта у турецький середземноморський порт Джейхан, повідомило джерело.
  • Обсяг трохи більше 30 000 барелів на добу є незначним порівняно зі звичайними 1,3–1,4 млн барелів на добу, які проходять через трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК).
  • Кінцевий контракт має бути підписаний наприкінці серпня, а потоки трубопроводом Баку–Тбілісі–Джейхан (БТД) розпочнуться за місяць, каже джерело.
  • За словами двох джерел, ще 3,5 млн т казахстанської нафти на рік можуть почати надходити з 2023 року іншим азербайджанським трубопроводом до грузинського чорноморського порту Супса.
  • У поєднанні з потоками БТД загальний обсяг казахстанської нафти становитиме трохи більше 100 000 барелів на добу, або 8% від експорту нафтопроводом КТК з Казахстану до російського порту Новоросійськ.

Контекст

Експорт казахстанської нафти становить понад 1% світових поставок, або приблизно 1,4 млн барелів на добу.

Протягом 20 років казахстанська нафта поставлялися трубопроводом КТК до російського чорноморського порту Новоросійськ, що забезпечує вихід на світовий ринок.

У липні російський суд пригрозив закрити КТК, внаслідок чого уряд Казахстану і великі іноземні виробники запобіжно уклали контракти з іншими транзитерами.

Казахстан окремо експортує до 1 млн т, або 250 000 барелів на добу, нафти марки Urals через російську трубопровідну систему до портів Чорного та Балтійського морів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні