Категорія
Новини
Дата

«Київміськбуд» відновлює будівництво на чотирьох майданчиках. Раніше компанія просила грошей у столичної влади

Холдингова компанія «Київміськбуд» відновлює будівельні роботи на чотирьох майданчиках, повідомив президент компанії Ігор Кушнір 24 квітня. Два тижні тому забудовник заявляв, що не може відновити повноцінну роботу.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Будівництво відновлюється на ЖК «Урлівський-1», «Урлівський-2», Mirax та «Абрикосовий», повідомив Кушнір. Він уточнив, що на перших трьох обʼєктах будівельники вже працюють, на останньому днями розпочнуть роботу.
  • «Цим кроком «Київміськбуд» засвідчує готовність будувати далі. На компанії лежить відповідальність перед майже 20 000 інвесторів, і ми не збираємось її перекладати», – зазначив він.

Контекст

1 червня 2022 року «Київміськбуд» відновила будівництво декількох об’єктів з високим ступенем готовності, на яких були задіяні 400–500 працівників. За пів року компанії вдалося ввести в експлуатацію ЖК «Райдужний», ЖК «Гвардійський» і першу чергу ЖК «Оберіг-2». Загалом введено в експлуатацію понад 101 700 кв. м, а також чотири паркінги на 617 місць.

13 квітня Кушнір заявляв, що ʼКиївміськбудʼ не може відновити роботу на об’єктах через подорожчання будматеріалів, скорочення кадрів та «практично повну» відсутність продажів. У «Київміськбуд» очікують, що реалізується один із декількох сценаріїв залучення коштів та порятунку компанії.

За словами Кушніра, перший сценарій передбачає викуп столичною владою в компанії нерухомості на 300 млн грн на потреби Києва. Другий варіант – докапіталізація «Київміськбуду» на 1 млрд грн. За словами президента компанії, це рішення перебуває на розгляді Київської міської ради.

Паралельно з цим, сказав Кушнір, компанія працює з банками з метою залучення фінансування.

Упродовж передвоєнного 2021 року в Україні в експлуатацію було введено 11,4 млн кв. м житла, що стало найвищим показником за останні 30 років. Через війну в 2022 році загальна площа введеного в експлуатацію житла становила 7,1 млн кв. м – на 38% менше, ніж у 2021-му.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні