Категорія
Новини
Дата

«Київміськбуд» відновлює будівництво на чотирьох майданчиках. Раніше компанія просила грошей у столичної влади

1 хв читання

Холдингова компанія «Київміськбуд» відновлює будівельні роботи на чотирьох майданчиках, повідомив президент компанії Ігор Кушнір 24 квітня. Два тижні тому забудовник заявляв, що не може відновити повноцінну роботу.

Ключові факти

  • Будівництво відновлюється на ЖК «Урлівський-1», «Урлівський-2», Mirax та «Абрикосовий», повідомив Кушнір. Він уточнив, що на перших трьох обʼєктах будівельники вже працюють, на останньому днями розпочнуть роботу.
  • «Цим кроком «Київміськбуд» засвідчує готовність будувати далі. На компанії лежить відповідальність перед майже 20 000 інвесторів, і ми не збираємось її перекладати», – зазначив він.

Контекст

1 червня 2022 року «Київміськбуд» відновила будівництво декількох об’єктів з високим ступенем готовності, на яких були задіяні 400–500 працівників. За пів року компанії вдалося ввести в експлуатацію ЖК «Райдужний», ЖК «Гвардійський» і першу чергу ЖК «Оберіг-2». Загалом введено в експлуатацію понад 101 700 кв. м, а також чотири паркінги на 617 місць.

13 квітня Кушнір заявляв, що ʼКиївміськбудʼ не може відновити роботу на об’єктах через подорожчання будматеріалів, скорочення кадрів та «практично повну» відсутність продажів. У «Київміськбуд» очікують, що реалізується один із декількох сценаріїв залучення коштів та порятунку компанії.

За словами Кушніра, перший сценарій передбачає викуп столичною владою в компанії нерухомості на 300 млн грн на потреби Києва. Другий варіант – докапіталізація «Київміськбуду» на 1 млрд грн. За словами президента компанії, це рішення перебуває на розгляді Київської міської ради.

Паралельно з цим, сказав Кушнір, компанія працює з банками з метою залучення фінансування.

Упродовж передвоєнного 2021 року в Україні в експлуатацію було введено 11,4 млн кв. м житла, що стало найвищим показником за останні 30 років. Через війну в 2022 році загальна площа введеного в експлуатацію житла становила 7,1 млн кв. м – на 38% менше, ніж у 2021-му.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд