Компанія «Київстар» додатково закупить 848 стаціонарних генераторів та 61 766 літієвих акумуляторів для посилення стійкості мережі зв`язку під час блекаутів, йдеться у пресрелізі.
У червні 2024 року середня тривалість відключення світла в Києві становила понад девʼять годин на добу, повідомив повідомляв СЕО компанії Yasno Сергій Коваленко. Цей час може зрости в липні, коли максимальна кількість атомних енергоблоків будуть у ремонті, та взимку, коли традиційно збільшується споживання.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Від початку повномасштабного вторгнення компанія вже замінила на базових станціях мобільного зв`язку 115 000 літієвих акумуляторів, які використовуються у якості резервного джерела живлення під час відключень електроенергії.
- Найближчим часом буде закуплено ще 61 766 літієвих акумуляторів.
- Також «Київстар «під час відключень електроенергії використовує генератори та співпрацює із бізнесом, який готовий надавати на комерційних засадах свої генеруючі потужності.
- Наразі 2322 генераторів підтримують роботу ключових об’єктів телеком-мережі «Київстар» у випадках знеструмлення. Найближчим часом компанія закупить ще 848 стаціонарних генераторів, які мають більші потужності у порівнянні з переносними генераторами.
- Також оператор обладнав джерелами безперебійного живлення 23 000 багатоквартирних будинків для забезпечення роботи послуги «Домашнього Інтернету» при відключенні електроенергії.
- Водночас компанія наголошує, що підключити до автономної генерації усі без винятку об`єкти телеком-мережі технічно неможливо. А у випадках, коли відключення електроенергії є масштабними і довготривалими, компанія змушена встановлювати пріоритети у забезпеченні базових станцій генеруючими потужностями.
- Компанія закликала абонентів зважено ставитись до користування послугами звʼязку у випадках тривалих блекаутів.
Контекст
Загальний дохід компанії «Київстар» у першому кварталі 2024 року зменшився на 14,1%, до 7,1 млрд грн, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Причина – безпрецедентна кібератака на мережу мобільного оператора у грудні 2023 року.
За останні пів року в Україні для покращення якості мобільного звʼязку встановили рекордну кількість базових станцій – майже 2300, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, мобільні оператори не лише відновлюють знищене обладнання, а й постійно інвестують у покращення наявного. На місяць мобільні оператори в середньому встановлюють 240 нових базових станцій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.