Учасники кластера Brave1 подали вже понад тисячу розробок, які можуть допомогти військовим на полі бою. Про це повідомив віцепремʼєр – міністра цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ключові факти
- З понад тисячі 481 розробка отримала статус BRV1 – тобто вони пріоритетні для Сил оборони України.
- Як зазначив Федоров, розробників підтримують на всіх етапах: тестування продуктів, підтримка в процесі кодифікації за стандартами НАТО, допомога з масштабуванням та легалізацією, пітчі перед інвесторами, участь у хакатонах та мітапи, грантове фінансування.
- «Brave1 – це унікальна точка входу для співпраці оборонних компаній, військових, уряду, інвесторів і благодійних фондів. Долучайтеся», – написав Федоров у своєму телеграм-каналі.
Контекст
Brave1 – кластер оборонних технологій та державний проєкт, створений шістьма державними інституціями: Мінцифри, Міноборони, Мінстратегпром, Генштаб, Мінекономіки та РНБО.
Пріоритет кластера – наземні роботизовані комплекси, радіоелектронна розвідка та радіоелектронна боротьба. Саме ці технології фінансуватимуться першочергово.
У 2024-му Мінцифри отримає з бюджету 2,5 млрд грн. Це в чотири рази більше, ніж у 2023-му. 70% суми – на фінансування Brave1.
![«До великої війни в Україні допустили до експлуатації сім зразків дронів. Сьогодні – 62». Як працює оборонний кластер Brave1, якому виділили 1,5 млрд грн на мілітарі-стартапи. Бліц-інтерв’ю /Фото Колаж - Forbes Ukraine](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/f/23/277df6c5-6ff463ade3abb451afd4a2515510323f.jpg?v=5651_4)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.