Китайський виробник цементу Tianrui Group опинився в центрі уваги після того, як у середу він призупинив торги акціями на тлі їхнього обвалу на 99% – приблизно до 0,05 гонконгських доларів, пише Bloomberg. Це майже знищило усю ринкову вартість компанії за 15 хвилин.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Акції компанії Tianrui впали на 99% – приблизно до 0,05 гонконгських доларів, внаслідок чого її ринкова капіталізація скоротилася до 141 млн гонконгських доларів ($18 млн).
- У ході розпродажу з рук до рук перейшло близько 281 млн акцій, або третина акцій компанії, які перебувають у вільному обігу. З цієї суми понад 80 млн акцій було продано протягом останніх кількох хвилин сесії, відомої як заключний аукціон.
- За даними агентства, раптове падіння акцій Tianrui є нагадуванням про ризики, повʼязані з маловідомими китайськими фірмами з високою концентрацією акцій та тими, хто займається такими методами фінансування, як використання акцій як застави боргу.
- Проблеми збиткової компанії також виникли у той час, коли безпрецедентна житлова криза викликає підвищену напругу серед забудовників та будівельних фірм країни.
Контекст
Компанія, зареєстрована в Гонконгу в 2011 році, має річну потужність виробництва цементу близько 58 млн т, при цьому її бізнес здебільшого орієнтований на центральний та північний Китай, згідно з офіційним сайтом компанії. Компанія також заявила, що її продукція використовувалася у великих вітчизняних інфраструктурних проєктах, таких як високошвидкісні залізничні лінії.
Згідно зі звітом, поданим у січні, контролюючий акціонер Tianrui Лі Люфа та його дружина спільно володіють приблизно 70% компанії. Виробник цементу також оголосив тоді, що він заклав 97 млн акцій, або 3,3% від загальної суми для забезпечення 12-місячного кредиту на суму до 166,5 млн юанів.
Торік Tianrui отримала чистий збиток у 634 млн юанів ($87,7 млн) порівняно з прибутком у 449 млн юанів у 2022 році. У якості причин компанія назвала слабкий попит, викликаний спадом на ринку нерухомості в Китаї, посилення ринкової конкуренції та високі витрати на сировину.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.