Азії загрожують одні з найгірших економічних перспектив за пів століття через кризу нерухомості в Китаї та політику США – прогноз Світового банку /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Азії загрожують одні з найгірших економічних перспектив за пів століття через кризу нерухомості в Китаї та політику США – прогноз Світового банку

Getty Images

Світовий банк знизив свій прогноз економічного зростання Китаю на наступний рік і попередив, що економіки країн Східної Азії, що розвиваються, зростатимуть одними з найнижчих темпів за останні пʼять десятиліть, оскільки протекціонізм США і зростаючий рівень боргу створюють економічні перешкоди, пише Financial Times.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Більш похмурі прогнози банку на 2024 рік підкреслюють стурбованість з приводу уповільнення економічного зростання в Китаї і того, як воно пошириться на країни Азії. Політики Китаю вже встановили один із найнижчих показників зростання за останні десятиліття на 2023 рік – близько 5%.
  • Посилаючись на низку слабких показників другої за величиною економіки світу, Світовий банк заявив, що тепер очікує, що економічне зростання Китаю буде становити 4,4% у 2024 році порівняно з 4,8%, на які він очікував у квітні. Він також знизив свій прогноз на 2024 рік зростання валового внутрішнього продукту для країн Східної Азії та Тихоокеанського регіону, що розвиваються, в тому числі Китаю, до 4,5% з прогнозу в квітні в 4,8%.
  • Прогнози свідчать, що на регіон, один із головних двигунів економічного зростання у світі, очікують найповільніші темпи зростання з кінця 1960-х років, окрім періодів таких надзвичайних подій, як пандемія коронавірусу, азійська фінансова криза і глобальний нафтовий шок 1970-х років.
  • Економісти очікували, що відновлення Китаю після суворого контролю над пандемією буде «стійкішим і значнішим, ніж виявилося», сказала Аадітья Матту, головний економіст Світового банку по Східній Азії та Тихоокеанському регіону.
  • Банк вказав на падіння роздрібних продажів у Китаї нижче за допандемічний рівень, стагнацію цін на житло, зростання заборгованості домогосподарств та відставання інвестицій приватного сектору.
  • Погіршення прогнозів також відображає те, що більша частина регіону – не тільки Китай – починає зазнавати впливу нової промислової та торгової політики США відповідно до Закону про зниження інфляції та Закону про чипи та науку. Запровадження у 2022 році відповідної політики, спрямованої на стимулювання виробництва у США та зниження залежності Америки від Китаю, вдарило по країнах Південно-Східної Азії. Їхній експорт електроніки та обладнання в США впав.

Контекст

У 2021 році величезна індустрія нерухомості Китаю зіткнулася з проблемами. Офіційний Пекін прагнув запобігти ризику появи «бульбашок». Для цього було вжито заходів проти зростання позик у забудовників (політика «трьох червоних ліній»), а також додано лімітів на іпотечне кредитування й максимальну орендну плату у великих містах. 

Обмеження кредитування призвело до істотного падіння кількості угод на ринку нерухомості. Зокрема, це спровокувало дефолт найбільшого китайського забудовника Evergrande, у портфоліо якого близько 1300 обʼєктів нерухомості в 280 містах Китаю. Також проблеми поширилися і на інших забудовників, які дедалі частіше стикаються з проблемами грошових потоків і невиплатою боргів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні