Country Garden, найбільший приватний забудовник Китаю, попередив про потенційний дефолт по своїх міжнародних боргах, що завдасть серйозного удару по сектору нерухомості країни, що і так зазнає труднощів, пише Financial Times. Компанія має близько $200 млрд зобовʼязань і близько $10 млрд доларового боргу.
Ключові факти
- Компанія пропустила термін погашення частини заборгованості та не розраховує своєчасно виконати всі свої зобовʼязання за номінованими не в юанях боргами.
- «Така невиплата може призвести до того, що відповідні кредитори групи вимагатимуть прискорення погашення відповідної заборгованості перед ними або вживуть заходів примусового характеру», – заявили в компанії у вівторок.
- У заяві наголошується на раптовому погіршенні фінансового стану Country Garden, яка досі цього року витримувала загальногалузеву кризу на ринку нерухомості після дефолту в 2021 році її конкурента Evergrande.
- Потенційний дефолт також посилює занепокоєння щодо сектору нерухомості Китаю, який зазвичай забезпечує понад чверть економічної діяльності країни, але протягом двох років страждає від затримок у будівництві після хвилі дефолтів за облігаціями забудовників.
- Country Garden пропустила виплати за міжнародними облігаціями у серпні, що призвело до 30-денного пільгового періоду, протягом якого компанія ледве уникла дефолту минулого місяця. У вівторок компанія заявила, що не планує робити платежі «протягом відповідних пільгових періодів», один із яких спливає наступного тижня.
- Sunac, ще один колишній великий приватний девелопер у Китаї, цього місяця отримав схвалення свого власного плану реструктуризації вартістю $10 млрд від Гонконгу. Проблеми Country Garden також посилили побоювання, що криза пошириться на інші галузі.
- В окремій заяві для FT компанія заявила, що сподівається «комплексно вирішити поточні закордонні боргові ризики». У вересні компанія повідомила про збитки у розмірі $7 млрд за перше півріччя.
Контекст
У 2021 році величезна індустрія нерухомості Китаю зіткнулася з проблемами. Офіційний Пекін прагнув запобігти ризику появи «бульбашок». Для цього було вжито заходів проти зростання позик у забудовників (політика «трьох червоних ліній»), а також додано лімітів на іпотечне кредитування й максимальну орендну плату у великих містах.
Обмеження кредитування призвело до істотного падіння кількості угод на ринку нерухомості. Зокрема, це спровокувало дефолт найбільшого китайського забудовника Evergrande, у портфоліо якого близько 1300 обʼєктів нерухомості в 280 містах Китаю.
Загальний обсяг заборгованості Evergrande – майже 2 трлн юанів (понад $300 млрд). Станом на середину 2021 року загальні активи компанії складали близько 2,2% від номінального ВВП Китаю (приблизно $323 млрд).
Нещодавно очільник проблемного китайського забудовника Evergrande Хуей Ка Ян опинився під слідством за підозрою в переведенні активів в офшор, у той час коли забудовник, який має борги, намагався закінчити свої незавершені проєкти.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.