Категорія
Новини
Дата

Китайський виробник чипів SMIC показав рекордні продажі та прибуток. Компанія розвивається попри санкції США

Найбільший китайський виробник напівпровідників SMIC повідомив про рекордний дохід і різке зростання прибутку в 2021 році на тлі глобального дефіциту мікросхем, пише CNBC. Компанія продовжує розвиватись, незважаючи на санкції США.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Дохід SMIC за підсумками минулого року зріс на 39% до $5,4 млрд. Це найшвидше зростання з 2010 року. Вчетверо – до $1,7 млрд – збільшився прибуток порівняно з 2020 роком.
  • Компанія анонсувала відкриття нового заводу в Шанхаї, трьох підприємств у Пекіні та ще одного у Шеньчжені. Кожен із проєктів оцінюється у кілька мільярдів доларів. Заводи в Пекіні та Шеньчжені мають відкритися наприкінці цього року.

Контекст

У 2020 році SMIC внесли до «чорного списку» Мінторгівлі США за підозрами у зв'язках із китайськими збройними силами. Американські компанії зобов'язали отримувати додаткові дозволи на право співпраці зі SMIC.

Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) спеціалізується з виробництва чипів за проектами замовників. Її конкуренти – тайванська TSMC та південнокорейська Samsung, але технологія SMIC відстає на кілька поколінь. Водночас SMIC – найбільший у галузі китайський виробник. Пекін розглядає SMIC як ключ до відмови від іноземних технологій.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні