Найбільший китайський виробник напівпровідників SMIC повідомив про рекордний дохід і різке зростання прибутку в 2021 році на тлі глобального дефіциту мікросхем, пише CNBC. Компанія продовжує розвиватись, незважаючи на санкції США.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Дохід SMIC за підсумками минулого року зріс на 39% до $5,4 млрд. Це найшвидше зростання з 2010 року. Вчетверо – до $1,7 млрд – збільшився прибуток порівняно з 2020 роком.
- Компанія анонсувала відкриття нового заводу в Шанхаї, трьох підприємств у Пекіні та ще одного у Шеньчжені. Кожен із проєктів оцінюється у кілька мільярдів доларів. Заводи в Пекіні та Шеньчжені мають відкритися наприкінці цього року.
Контекст
У 2020 році SMIC внесли до «чорного списку» Мінторгівлі США за підозрами у зв'язках із китайськими збройними силами. Американські компанії зобов'язали отримувати додаткові дозволи на право співпраці зі SMIC.
Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) спеціалізується з виробництва чипів за проектами замовників. Її конкуренти – тайванська TSMC та південнокорейська Samsung, але технологія SMIC відстає на кілька поколінь. Водночас SMIC – найбільший у галузі китайський виробник. Пекін розглядає SMIC як ключ до відмови від іноземних технологій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.