У рамках щорічного опитування «Податковий індекс», яке Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) проводить разом з EY, 43% опитаних компаній висловили нейтральне ставлення до проєкту «Територія високого рівня податкової довіри» (так званого «клубу білого бізнесу»), 35% – негативне, а 16% – позитивне. Про це йдеться у повідомленні асоціації від 24 грудня.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Деталі
- 46% респондентів хочуть потрапити до списку компаній високого рівня податкової довіри, але мають зауваження щодо критеріїв відбору. 14% не мають зауважень і також прагнуть потрапити до цього переліку. 26% компаній не мають такого бажання, зазначили в ЄБА.
- Водночас 48% опитаних вважають, що не потрапляння до списку негативно позначиться на їхньому бізнесі.
- Серед інших податкових змін – підвищення військового збору з 1,5% до 5% та розширення бази для нарахування ЄСВ. Це нововведення торкнеться 75% опитаних компаній серед членів Асоціації.
- 49% опитаних компаній-членів Асоціації не зможуть компенсувати своїм співробітникам підвищення військового збору. У той же час 21% планують повністю компенсувати це підвищення, а 15% – частково. Інші 15% ще не прийняли рішення або чекають на реакцію ринку, йдеться в результатах опитування.
Контекст
24 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, що регулює особливості податкового адміністрування в умовах воєнного стану, відомий як закон про «клуб білого бізнесу».
Згідно з цим законом, буде створено перелік платників податків, які добровільно дотримуються податкового законодавства та матимуть переваги під час воєнного стану. До цього списку увійдуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, що є резидентами «Дія.Сity» та відповідають певним вимогам, зокрема щодо сплати податків та рівня нарахування заробітної плати.
Компанії та підприємці, що потраплять до цього переліку, зможуть скористатися такими перевагами: мораторій на документальні перевірки (окрім деяких видів), скорочення строків для камеральних та документальних перевірок, зокрема для бюджетного відшкодування, прискорене надання індивідуальних податкових консультацій, а також закріплення комплаєнс-менеджера для взаємодії через дистанційні канали звʼязку, зокрема відеоконференції.
1 листопада голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що Державна податкова служба створила сайт «Територія високого рівня податкової довіри», на якому буде оприлюднено список добросовісних платників податків.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.