Категорія
Новини
Дата

У конкурсі на посаду голови АРМА перемогла Олена Дума. Що про неї відомо (доповнено)

2 хв читання

Олена Дума перемогла в конкурсі на посаду директора Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це Forbes повідомили в антикорупційній організації Transparency International Ukraine, яка закликає Кабмін не голосувати за її призначення.

Ключові факти

  • За кандидатуру Думи проголосували шість з восьми членів конкурсної комісії, повідомили в TI.
  • Громадськість мала багато застережень саме щодо цієї кандидатури, щодо її компетенції, політичних звʼязків і навіть «потенційних зв’язків із держзрадниками», зазначила заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine Катерина Риженко.
  • «Це дуже великий ризик для АРМА, а можливо, й вирок для його подальшої діяльності», – заявила вона.
  • Риженко припускає, що після цього кадрового призначення у депутатському та громадському корпусі знову схилятимуться до передачі функцій АРМА до ФДМУ.
  • Transparency International Ukraine закликає Кабмін не голосувати за призначення переможниці конкурсу «на цю надважливу для країни посаду».
  • В організації звертають увагу, що у 2019 році Дума брала участь в агітації за одного із кандидатів у президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду. «Це вказує на політичну заангажованість переможниці конкурсу на голову АРМА, що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді», – йдеться у заяві Transparency International Ukraine.
  • Доповнено. Раніше Дума заявила, що опоненти влаштували замовну кампанію проти неї, поширюючи неправдиву інформацію. На її думку, інформаційна атака повʼязана з тим, що вона «дійсно є сильною кандидатурою» і, що серед кандидатів «є той, хто зацікавлений в подібних атаках».
  • «Смішні та безпідставні звинувачення в російському ІПСО, дописи про медведчуків-коломойських-зрадників України – виглядають повним абсурдом. Особливо, в розрізі активної громадської позиції проти корупціонерів та злочинців у владі», — йдеться у заяві Думи у Фейсбук.
  • Forbes очікує на коментар Олени Думи, аби дати їй можливість відповісти на претензії представників антикорупційних організацій.

Контекст

Олена Дума, 42, розпочала юридичну карʼєру з 2000 року. З 2000 року – працювала в Апараті Верховної Ради, Комітет ВРУ з прав людини за сумісництвом до 2006 року. У 2006 році – прийняла присягу держслужбовця у Кабінеті міністрів. В 2006-2007 роках працювала в державній службі в Кабміні на посаді радника міністра звʼязків з Верховною Радою та іншими органами держвлади.

Працювала радницею міністра охорони довкілля, обіймала посаду в Мінагрополітики, була заступницею директора Державної реєстраційної служби, очолювала Фонд соцстрахування. Також працювала помічницею народного депутата. Останнє місце роботи – заступниця голови Чернігівської ОДА. Звідти Дума звільнилася за власним бажанням. У 2022 році Дума брала участь у конкурсі на очільника НАБУ, але не пройшла один з перших етапів.

У грудні 2019 року Кабмін усунув від виконання обовʼязків першого очільника АРМА Антона Янчука нібито за зрив опалювального сезону на Львівщині. Недавно проти нього висунули обвинувачення в розтраті 400 млн грн.

Віталій Сигидин, який виконував обовʼязки керівника АРМА до 2021 року, пішов з посади після підозри в привласненні $400 000.

У серпні 2021 року в.о. голови АРМА призначили Дмитра Жоравовича. 

У вересні минулого року було затверджено склад комісії для обрання нового постійного керівника АРМА.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд