Олена Дума перемогла в конкурсі на посаду директора Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це Forbes повідомили в антикорупційній організації Transparency International Ukraine, яка закликає Кабмін не голосувати за її призначення.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- За кандидатуру Думи проголосували шість з восьми членів конкурсної комісії, повідомили в TI.
- Громадськість мала багато застережень саме щодо цієї кандидатури, щодо її компетенції, політичних звʼязків і навіть «потенційних зв’язків із держзрадниками», зазначила заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine Катерина Риженко.
- «Це дуже великий ризик для АРМА, а можливо, й вирок для його подальшої діяльності», – заявила вона.
- Риженко припускає, що після цього кадрового призначення у депутатському та громадському корпусі знову схилятимуться до передачі функцій АРМА до ФДМУ.
- Transparency International Ukraine закликає Кабмін не голосувати за призначення переможниці конкурсу «на цю надважливу для країни посаду».
- В організації звертають увагу, що у 2019 році Дума брала участь в агітації за одного із кандидатів у президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду. «Це вказує на політичну заангажованість переможниці конкурсу на голову АРМА, що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді», – йдеться у заяві Transparency International Ukraine.
- Доповнено. Раніше Дума заявила, що опоненти влаштували замовну кампанію проти неї, поширюючи неправдиву інформацію. На її думку, інформаційна атака повʼязана з тим, що вона «дійсно є сильною кандидатурою» і, що серед кандидатів «є той, хто зацікавлений в подібних атаках».
- «Смішні та безпідставні звинувачення в російському ІПСО, дописи про медведчуків-коломойських-зрадників України – виглядають повним абсурдом. Особливо, в розрізі активної громадської позиції проти корупціонерів та злочинців у владі», — йдеться у заяві Думи у Фейсбук.
- Forbes очікує на коментар Олени Думи, аби дати їй можливість відповісти на претензії представників антикорупційних організацій.
Контекст
Олена Дума, 42, розпочала юридичну карʼєру з 2000 року. З 2000 року – працювала в Апараті Верховної Ради, Комітет ВРУ з прав людини за сумісництвом до 2006 року. У 2006 році – прийняла присягу держслужбовця у Кабінеті міністрів. В 2006-2007 роках працювала в державній службі в Кабміні на посаді радника міністра звʼязків з Верховною Радою та іншими органами держвлади.
Працювала радницею міністра охорони довкілля, обіймала посаду в Мінагрополітики, була заступницею директора Державної реєстраційної служби, очолювала Фонд соцстрахування. Також працювала помічницею народного депутата. Останнє місце роботи – заступниця голови Чернігівської ОДА. Звідти Дума звільнилася за власним бажанням. У 2022 році Дума брала участь у конкурсі на очільника НАБУ, але не пройшла один з перших етапів.
У грудні 2019 року Кабмін усунув від виконання обовʼязків першого очільника АРМА Антона Янчука нібито за зрив опалювального сезону на Львівщині. Недавно проти нього висунули обвинувачення в розтраті 400 млн грн.
Віталій Сигидин, який виконував обовʼязки керівника АРМА до 2021 року, пішов з посади після підозри в привласненні $400 000.
У серпні 2021 року в.о. голови АРМА призначили Дмитра Жоравовича.
У вересні минулого року було затверджено склад комісії для обрання нового постійного керівника АРМА.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.