Категорія
Новини
Дата

Конституційний Суд визнав неконституційною конфіскацію контрабандних товарів

Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції, положення статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає покарання за переміщення товарів через кордон із приховуванням від митного контролю. Таке рішення 5 липня ухвалив Другий сенат КСУ, йдеться у повідомленні на сайті суду. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ініціатори конституційних скарг оспорювали це положення, оскільки, на їхнє переконання, воно унеможливлює індивідуальне покарання для порушника митних правил з урахуванням характеру вчиненого порушення, форми вини, характеристики особи та інших обставин.
  • Конституційний Суд дійшов висновку, що приписи статті 483 Кодексу не відповідають Конституції у зв’язку з тим, що «таке законодавче регулювання суперечить засадам демократичного суспільства, базованого на верховенстві права (правовладді)», – йдеться у повідомленні.
  • Текст рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному сайті Конституційного Суду 6 липня. 

Контекст

Стаття 483 Митного кодексу встановлює покарання у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості таких товарів з їхньою конфіскацією, а також конфіскацію транспортних засобів з спеціально виготовлениими сховищами (тайниками), що використовувалися для нелегального переміщення товарів через митний кордон.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні