У понеділок капсула NASA «Оріон» досягла Місяця, пролетівши навколо його зворотного боку та над місячною поверхнею, пише AP.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Це вперше, коли космічна капсула дісталася Місяця після програми NASA Apollo 50 років тому. Цей випробувальний політ вартістю $4,1 млрд розпочався минулої середи.
- Зближення на 130 км до поверхні відбулося, коли капсула екіпажу з трьома манекенами в середині знаходилася на зворотному боці Місяця.
- Через півгодинне відключення звʼязку авіадиспетчери в Хʼюстоні не знали, чи нормально працює критичний двигун, поки капсула не зʼявилася з-за Місяця, за 370 000 км від Землі.
- Камери капсули передали картинку Землі – крихітну блакитну кулю.
- Капсула проведе близько тижня на місячній орбіті, перш ніж вирушити додому. Приземлення в Тихому океані заплановано на 11 грудня.
Контекст
У серпні NASA перенесло запуск ракети Artemis I у межах першої за 50 років місії на Місяць через проблеми із двигуном. Зворотний відлік було зупинено приблизно за 40 хвилин до запуску, поки 32-поверхова двоступенева ракета системи космічного запуску (SLS) та її капсула екіпажу Orion очікували старту з мису Канаверал, Флорида.
Космічне агентство США послалося на проблему з одним з основних двигунів ракети після того, як стартові команди почали заповнювати основні паливні баки переохолодженим рідким киснем та водневим пальним.
Перший політ SLS-Orion знаменує початок програми NASA Artemis («Артеміда») з Місяця на Марс, яка є наступницею місячних місій Apollo 1960-х і 1970-х років.
Подорож призначена для того, щоб випробувати апарат у суворому демонстраційному польоті, розсунувши його проєктні обмеження, перш ніж NASA вважатиме його достатньо надійним для перевезення астронавтів у польоті, запланованому на 2024 рік.
NASA запустило на Місяць величезну ракету наступного покоління в рамках місії Artemis I вранці в середу з мису Канаверал. Політ буде відбуватися без екіпажу, він відкриває програму дослідження космічного агентства США під назвою Artemis («Артеміда») через 50 років після місії Apollo («Аполлон»).
Зліт стався з третьої спроби, він довго відкладався і супроводжувався численними технічними збоями і двома виїздами космічного корабля з ангару на стартовий майданчик.
Останньою ступила на Місяць група з двох людей, що спустилися з Apollo-17 у 1972 році.
Програма Artemis спрямована на те, щоб зрештою створити довготривалу місячну базу як трамплін для ще більш амбітних польотів астронавтів на Марс – мета, досягнення якої, за словами представників NASA, ймовірно, забере час принаймні до кінця 2030-х років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.