Категорія
Новини
Дата

Криптобіржу Coinbase оцінили на приватних аукціонах в $90 млрд напередодні публічного розміщення акцій

Акції американської криптобіржі Coinbase на минулому тижні торгувалися за ціною близько $90 млрд на приватних аукціонах. Це стало останнім їх продажем на приватному ринку Nasdaq перед тим, як Coinbase стане публічною в кінці березня, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Акції торгувалися на аукціоні Nasdaq Private Market по $350 за штуку.
  • Деякі з них торгувалися по $375, що оцінило б компанію приблизно в $100 млрд.
  • Обсяги приватної торгівлі менші, ніж на відкритих ринках, що не дає точного уявлення про вартість компанії.
  • Однак під час прямого розміщення акцій орієнтовна ціна для інвесторів частково базується на приватній торговій активності.
  • Компанія планує провести пряме публічне розміщення акцій (DPO), а не первинне (IPO).

Контекст

У кінці лютого Coinbase подала заявку до Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC) на публічне розміщення акцій. Заснована 2012 року Coinbase дала змогу користувачам купувати, продавати й зберігати криптовалюти. За весь час існування Coinbase зібрала понад $500 млн від спонсорів, серед яких Y Combinator і Greylock Partners, Tiger Global Management, Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Union Square Ventures і співзасновник Фредерік Ернест Ерсам III.

Очікується, що перетворення Coinbase на публічну компанію стане проривним моментом для галузі й призведе до зрілості криптовалют як активів.

Зараз провідна криптовалюта в світі біткоїн завойовує популярність і все більше компаній вкладають у неї кошти. Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі. Також активно купує біткоїни розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнів, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Важливі цифри

2020 року Coinbase отримала $1,2 млрд доходу, а прибуток склав $322 млн. Тоді як 2019 року компанія отримала $533 млн доходу і чистий збиток у розмірі $30,4 млн. Успішний результат 2020 року пов'язаний із величезним стрибком цін на біткоїни. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні