Категорія
Новини
Дата

Криптобіржу Coinbase оцінили на приватних аукціонах в $90 млрд напередодні публічного розміщення акцій

Акції американської криптобіржі Coinbase на минулому тижні торгувалися за ціною близько $90 млрд на приватних аукціонах. Це стало останнім їх продажем на приватному ринку Nasdaq перед тим, як Coinbase стане публічною в кінці березня, пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Акції торгувалися на аукціоні Nasdaq Private Market по $350 за штуку.
  • Деякі з них торгувалися по $375, що оцінило б компанію приблизно в $100 млрд.
  • Обсяги приватної торгівлі менші, ніж на відкритих ринках, що не дає точного уявлення про вартість компанії.
  • Однак під час прямого розміщення акцій орієнтовна ціна для інвесторів частково базується на приватній торговій активності.
  • Компанія планує провести пряме публічне розміщення акцій (DPO), а не первинне (IPO).

Контекст

У кінці лютого Coinbase подала заявку до Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC) на публічне розміщення акцій. Заснована 2012 року Coinbase дала змогу користувачам купувати, продавати й зберігати криптовалюти. За весь час існування Coinbase зібрала понад $500 млн від спонсорів, серед яких Y Combinator і Greylock Partners, Tiger Global Management, Andreessen Horowitz, Ribbit Capital, Union Square Ventures і співзасновник Фредерік Ернест Ерсам III.

Очікується, що перетворення Coinbase на публічну компанію стане проривним моментом для галузі й призведе до зрілості криптовалют як активів.

Зараз провідна криптовалюта в світі біткоїн завойовує популярність і все більше компаній вкладають у неї кошти. Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі. Також активно купує біткоїни розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнів, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Важливі цифри

2020 року Coinbase отримала $1,2 млрд доходу, а прибуток склав $322 млн. Тоді як 2019 року компанія отримала $533 млн доходу і чистий збиток у розмірі $30,4 млн. Успішний результат 2020 року пов'язаний із величезним стрибком цін на біткоїни. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні