Категорія
Новини
Дата

Купилася на акцію. Shell відновила купівлю російської нафти з рекордною знижкою

Найбільша нафтова компанія Європи Shell Plc придбала партію російської нафти сорту Urals з рекордною знижкою. Компанія продемонструвала готовність купувати енергоресурси в Росії, попри її агресію проти України, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Основні факти:

  • Ціна російської нафти для Shell була на $28,45 за барель нижчою, ніж коштує еталонний сорт Dated Brent.
  • Партію продав міжнародний нафтотрейдер Trafigura, який сам і доставить вантаж. Shell не потрібно буде турбуватися про транспортування цієї нафти.

Контекст:

Угода, пише Bloomberg, може стати переломним моментом для нафтового ринку. З одного боку, вона є першим свідченням, що покупці на Urals знайдуться, попри воєнну інтервенцію. З іншого боку угода фіксує значну знижку, з якою будуть продавати російську нафту. Наприклад, Роснафта має намір незабаром провести величезний тендер на продаж 83 млн барелів нафти з постачанням у квітні–жовтні. Угода Shell не повʼязана з цим тендером, але вона дає ціновий орієнтир на російську нафту після вторгнення РФ до України.

З моменту нападу російська нафта Urals продавалась з усе більшими знижками і до сьогодні не приваблювала учасників торгів.

Росія – третій за величиною виробник нафти у світі після США і Саудівської Аравії. Вона зазвичай експортує близько 7,5 млн барелів нафти на добу. Найбільшими імпортерами російської нафти є Європа (53%) й Азія (39%). Низка європейських НПЗ, включно з Neste і Preem зі Швеції, відмовились від Urals та почали шукати інші місця.

Адміністрація Джо Байдена розглядає можливість заборони на імпорт нафти з Росії. Остаточного рішення немає, йдуть переговори з представниками нафтогазової галузі, повідомив 4 березня Bloomberg.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні