СЕО та співзасновник OpenAI Сем Альтман запропонував законодавцям США розглянути питання про видачу компаніям ліцензій на розробку потужного штучного інтелекту, подібного до того, що лежить в основі чат-бота його компанії, пише Financial Times.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У своєму першому виступі перед комісією Конгресу Альтман має намір відстоювати вимоги ліцензування або реєстрації для моделей ШІ, йдеться у його письмових свідченнях.
- Також Альтман рекомендуватиме законодавцям США вимагати від компаній дотримання стандартів безпеки, включно із тестуванням систем перед їх випуском та опублікуванням результатів.
- Альтман повідомив американським законодавцям, що регулювання штучного інтелекту має дозволяти компаніям бути гнучкими та адаптуватися до нових технологічних розробок.
- Альтман, чия компанія створила чат-бот ChatGPT, скаже, що «регулювання ШІ має важливе значення».
- Його коментарі прозвучали, коли регулюючі органи та уряди по всьому світу активізували свої дослідження технології, на тлі зростання стурбованості з приводу потенційних зловживань.
- «Штучний інтелект терміново потребує правил і гарантій, щоб впоратися з його величезними перспективами та підводними каменями», – заявив голова комітету, сенатор-демократ Річард Блюменталь.
Контекст
ChatGPT привернула увагу громадськості своєю здатністю швидко писати відповіді на широке коло запитів, зокрема, зацікавила законодавців США, оскільки вона стала найшвидшим споживацьким додатком в історії з понад 100 млн активних користувачів на місяць.
Наприкінці листопада 2022 року OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск, представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. У середині березня компанія Open AI представила четверту версію мовної моделі ChatGPT.
Після цього понад 1000 технологічних лідерів і дослідників підписали відкритий лист із закликом ввести шестимісячний мораторій на розробку нових систем, оскільки технології ШІ становлять «серйозні ризики для суспільства та людства». Через кілька днів 19 нинішніх і колишніх лідерів Асоціації з розвитку штучного інтелекту, академічного товариства з 40-річною історією, випустили власний лист із попередженням про ризики, повʼязані з ШІ.
Перед свідченнями у Сенаті Альтман брав участь у нараді у Білому домі, присвяченій ШІ, на якій обговорювалися способи забезпечення нормативних гарантій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.