Генеральний директор OpenAI дасть свідчення в Сенаті США щодо регулювання ШІ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Генеральний директор OpenAI дасть свідчення в Сенаті США щодо регулювання ШІ

1 хв читання

Getty Images

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман вперше виступить у Сенаті наступного тижня, оскільки Конгрес США намагається вирішити, як найкраще регулювати штучний інтелект у міру того, як технологія стає дедалі поширенішою, пише Reuters.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • У вівторок, 16 травня, Альтман дасть свідчення перед судовим підкомітетом Сенату з приводу конфіденційності, технологій та законодавства щодо того, які закони можуть знадобитися для захисту американців.
  • Це повʼязано з тим, що уряд і компанії починають використовувати ШІ у всьому, від медицини до фінансів.
  • Це будуть перші свідчення Альтмана перед Конгресом, заявила комісія, оголошуючи про слухання.
  • Альтман також запрошений на вечерю у понеділок, 15 травня, для членів Палати представників, згідно з повідомленням офісу представника Теда Лью, який є одним із організаторів заходу.
  • «Штучний інтелект терміново потребує правил і гарантій, аби впоратися з його величезними перспективами та пастками», – сказав сенатор Річард Блюменталь, голова комісії. – З цього слухання розпочинається робота нашого підкомітету зі спостереження та висвітлення передових алгоритмів і потужних технологій ШІ».

Контекст

ChatGPT привернула увагу громадськості своєю здатністю швидко писати відповіді на широке коло запитів, зокрема, зацікавила законодавців США, оскільки вона стала найшвидшим споживацьким додатком в історії з понад 100 млн активних користувачів на місяць.

Наприкінці листопада 2022 року OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск, представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. У середині березня компанія Open AI представила четверту версію мовної моделі ChatGPT.

Після цього понад 1000 технологічних лідерів і дослідників підписали відкритий лист із закликом ввести шестимісячний мораторій на розробку нових систем, оскільки технології ШІ становлять «серйозні ризики для суспільства та людства». Через кілька днів 19 нинішніх і колишніх лідерів Асоціації з розвитку штучного інтелекту, академічного товариства з 40-річною історією, випустили власний лист із попередженням про ризики, повʼязані з ШІ. 

Минулого тижня Альтман брав участь у нараді у Білому домі, присвяченій ШІ, на якій обговорювалися способи забезпечення нормативних гарантій. У відповідь на запитання про те, чи згодні компанії з правилами, Альтман сказав журналістам: «На диво, ми на одній хвилі у тому, що має статися».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні