Категорія
Новини
Дата

Не вистачає замовлень і грошей на зарплати. Чого потребує малий бізнес під час війни – дослідження

Майже половині малого бізнесу в Україні не вистачає замовлень, клієнтів за кордоном шукають 45%. Кожен четвертий підприємець потребує грошей на зарплати, обладнання, сировину та матеріали. Про це йдеться в дослідженні платформи Keep Going, яка допомагає малому бізнесу під час війни.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За даними Keep Going, 40% невеликих бізнесів потрапили або досі перебувають у зоні бойових дій, при цьому переїхали до інших регіонів лише 16% опитаних. 
  • Серед основних проблем, окрім пошуку нових клієнтів, – пошкоджена логістика, наближеність бойових дій, втрата команди, знищення або пошкодження підприємства.
  • Найбільше потребують допомоги наразі на Київщині, Харківщині, Одещині, Дніпровщині та в Донецькій області. 
  • «Необхідно запустити ланцюгову реакцію відновлення підприємницького духу тих, хто примножує наші зусилля в допомозі захисникам України. Підтримка середнього класу під час війни наблизить нашу перемогу, а після – прискорить відновлення країни», – зазначив Дмитро Сергієв, український IT-підприємець та засновник проєкту Keep Going.
Не вистачає замовлень і грошей на зарплати. Чого потребує малий бізнес під час війни – дослідження /Фото 1
Не вистачає замовлень і грошей на зарплати. Чого потребує малий бізнес під час війни – дослідження /Фото 2
Попередній слайд
Наступний слайд

Методологія

Опитування було проведено БФ Keep Going методом самозаповнення анкети на сайті фонду з 20 квітня по 24 травня 2022 року. Вибірка: 307 респондентів, представників малого бізнесу, які звернулися за допомогою до фонду.

Контекст

Малий бізнес зазнав колосальних втрат у зв’язку з війною. За даними Європейської бізнес асоціації, 15% підприємств втратили понад $100 000, 28% – від $10 000 до $50 000, 40% – до $10 000. При цьому у кожного п’ятого втрати сталися безпосередньо внаслідок бойових дій. Сума збитків, яких було завдано підприємствам, становить близько $2 млн. Водночас тільки 6% змогли пройти перші два місяці війни без втрат.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні