Категорія
Новини
Дата

MasterCard у 2021 році вперше дозволить операції з криптовалютами

1 хв читання

Платіжна система MasterCard у 2021 році дозволить проводити операції з криптовалютами. Компанія почне працювати лише з деякими.

Ключові факти

  • Mastercard працюватиме тільки зі стейблкоїнами – криптовалютою, яка забезпечена реальними активами.
  • Нововведення надасть набагато більше можливостей для покупців і продавців. Це відкриє для продавців нових клієнтів і зміцнить лояльність існуючих клієнтів. Покупці зможуть зберігати й відправляти гроші новим способом, зазначив віцепрезидент компанії з цифрових активів Радж Дамодаран.
  • Також Mastercard співпрацює з декількома великими центральними банками у всьому світі. Платіжна система сприяє фінансовим регуляторам у розробці цифрових валют центральних банків (CBDC).

Контекст

Зацікавленість до криптовалют зростає. На початку жовтня 2020-го платіжна компанія Square, яку очолює гендиректор Twitter Джек Дорсі, вклала в криптовалюту $50 млн. Раніше купівлю біткоїнів здійснив розробник програмного забезпечення MicroStrategy – приблизно $425 млн.

У грудні 2020 року американська компанія Visa заявила, що в співробітництві з криптовалютним стартапом BlockFi випустить кредитну картку, яка пропонуватиме виплату кешбеку в біткоїнах. Раніше, у жовтні, інша платіжна система PayPal оголосила про вихід на ринок криптовалют. Тепер її клієнти можуть купувати й продавати біткоїни та інші віртуальні валюти, використовуючи облікові записи PayPal. Також компанія Tesla заявила, що придбала біткоїнів на суму $1,5 млрд. При цьому вона припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі.

Поява грошей не лише в паперовій, а й у цифровій формі є природним кроком еволюції грошей у сучасному світі, зазначає Нацбанк України. Нині більшість центробанків розвинених країн світу в тому чи іншому вигляді працюють над цифровою валютою.

В Україні Нацбанк почав вивчати можливість випуску власної цифрової валюти е-гривні з 2016 року. У 2018 році реалізовано пілотний проєкт, під час якого в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні.

Важливі цифри

Нині найбільш дороговартісною криптовалютою в світі є біткоїн. За даними біржі Coindesk, історичний рекорд біткоїна складає $48 226. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд