Категорія
Новини
Дата

MasterCard у 2021 році вперше дозволить операції з криптовалютами

1 хв читання

Платіжна система MasterCard у 2021 році дозволить проводити операції з криптовалютами. Компанія почне працювати лише з деякими.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Mastercard працюватиме тільки зі стейблкоїнами – криптовалютою, яка забезпечена реальними активами.
  • Нововведення надасть набагато більше можливостей для покупців і продавців. Це відкриє для продавців нових клієнтів і зміцнить лояльність існуючих клієнтів. Покупці зможуть зберігати й відправляти гроші новим способом, зазначив віцепрезидент компанії з цифрових активів Радж Дамодаран.
  • Також Mastercard співпрацює з декількома великими центральними банками у всьому світі. Платіжна система сприяє фінансовим регуляторам у розробці цифрових валют центральних банків (CBDC).

Контекст

Зацікавленість до криптовалют зростає. На початку жовтня 2020-го платіжна компанія Square, яку очолює гендиректор Twitter Джек Дорсі, вклала в криптовалюту $50 млн. Раніше купівлю біткоїнів здійснив розробник програмного забезпечення MicroStrategy – приблизно $425 млн.

У грудні 2020 року американська компанія Visa заявила, що в співробітництві з криптовалютним стартапом BlockFi випустить кредитну картку, яка пропонуватиме виплату кешбеку в біткоїнах. Раніше, у жовтні, інша платіжна система PayPal оголосила про вихід на ринок криптовалют. Тепер її клієнти можуть купувати й продавати біткоїни та інші віртуальні валюти, використовуючи облікові записи PayPal. Також компанія Tesla заявила, що придбала біткоїнів на суму $1,5 млрд. При цьому вона припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі.

Поява грошей не лише в паперовій, а й у цифровій формі є природним кроком еволюції грошей у сучасному світі, зазначає Нацбанк України. Нині більшість центробанків розвинених країн світу в тому чи іншому вигляді працюють над цифровою валютою.

В Україні Нацбанк почав вивчати можливість випуску власної цифрової валюти е-гривні з 2016 року. У 2018 році реалізовано пілотний проєкт, під час якого в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні.

Важливі цифри

Нині найбільш дороговартісною криптовалютою в світі є біткоїн. За даними біржі Coindesk, історичний рекорд біткоїна складає $48 226. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні