Категорія
Новини
Дата

Майже 60% нових ФОПів у першому кварталі відкрили жінки, це найвищий показник за останні роки

1 хв читання

У 2024 році понад 43 554 ФОПів в Україні створили жінки, повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Єдиного державного реєстру. Це 59% від загальної кількості нових справ, що є рекордним показником за останні роки.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За перший квартал 2024 року чоловіки відкрили 30 496 нових справ. Для порівняння, у 2021 році частка жінок складала 51% від загальної кількості новостворених ФОПів.
Майже 60% нових ФОПів у першому кварталі відкрили жінки, це найвищий показник за останні роки /Фото 1

Інфографіка: Опендатабот

  • Найчастіше жінки обирають для своєї діяльності роздрібну торгівлю (68% жінок та 32% чоловіків), надання інших індивідуальних послуг (89% жінок та 11% чоловіків) та інформаційних послуг (63% жінок та 37% чоловіків). 
  • У той же час чоловіки частіше обирають для себе компʼютерне програмування (58% чоловіків та 42% жінок) та оптову торгівлю (52% чоловіків та 48% жінок). 
Майже 60% нових ФОПів у першому кварталі відкрили жінки, це найвищий показник за останні роки /Фото 2

Інфографіка: Опендатабот

Контекст

Минулого року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останнє десятиліття – 314 392, а кількість новостворених компаній приросла на 60% у порівнянні з показниками у 2022-му. Сфера перукарських послуг стала найчисельнішою серед ФОП, серед компаній значно зросла сфера будівництва.

У першому кварталі українці відкрили рекордні 74 050 нових ФОПів, це на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, аніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році. Лідером за кількістю нових справ останні роки залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів, це 13,8% від загальної кількості. Чверть новозареєстрованих ФОПів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера, незмінна протягом останніх 4 років. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні