Категорія
Новини
Дата

Рекордна частка підприємств в Україні назвали небезпеку основною перешкодою для бізнесу – опитування

Вперше за два роки відсоток українського бізнесу, який вважає небезпеку найбільшою перешкодою для ділової активності, досяг 55%. Про це свідчать результати щомісячного опитування підприємств New Monthly Enterprises Survey, яке Інститут економічних досліджень та політичних консультацій провів у квітні 2024-го.

Ключові факти

  • Частка підприємств, які повідомили, що працювати небезпечно, зросла із 46% до 55%. Це найвищий показник за весь період досліджень із травня 2022-го. У переліку перешкод «небезпечно працювати» перемістилась з третього на перше місце.
Рекордна частка підприємств в Україні назвали небезпеку основною перешкодою для бізнесу – опитування /Фото 1
  • На другому місці – зростання цін на сировину, матеріали, товари (51%), на третьому – брак робочої сили (43%).
  • Частка підприємств, яким стало складніше знайти кваліфікованих працівників, збільшилася з 38,9% у березні до 43% у квітні. Аналогічний показник щодо некваліфікованої робочої сили підвищився з 31,7% у березні до 36,6% у квітні. 
Рекордна частка підприємств в Україні назвали небезпеку основною перешкодою для бізнесу – опитування /Фото 2
  • Водночас зростають позитивні очікування бізнесу щодо шестимісячної перспективи: як щодо фінансово-економічної ситуації на підприємстві, так і стосовно загального економічного середовища в країні. Оцінка ситуації за цими двома параметрами позитивна вже другий місяць поспіль.
Рекордна частка підприємств в Україні назвали небезпеку основною перешкодою для бізнесу – опитування /Фото 3
  • Автори дослідження заявляють, що стикнулися з небувалим оптимізмом щодо бачення фінансово-економічної ситуації на підприємстві та в країні в цілому в піврічній перспективі. 

Ключова цитата

«Значення небезпеки для роботи значно зросло для великого та середнього бізнесу. Дещо інша картина у розрізі перешкод для зростання бізнесу в контексті довгострокових тенденцій. Так, серед перешкод для зростання виробництва у квітні 2024 року найчастіше називали війну та несприятливу безпекову ситуацію. Наступними йшли, відповідно, низький попит, несприятлива політична ситуація та брак кваліфікованих працівників», – зазначив експерт ІЕД Євген Ангел. 

Дисклеймер. У щомісячному опитуванні Інституту економічних досліджень та політичних консультацій беруть участь понад 500 українських промислових підприємств, що розташовані у 21 із 27 областей України. Опитування проводиться з травня 2022 року. Польовий етап 23-ї хвилі дослідження тривав з 15 по 30 квітня 2024 року. Менеджери підприємств порівнювали результати роботи в квітні 2024 року з березнем, оцінювали показники на момент проведення опитування та надавали прогнози на наступні три/шість місяців або два роки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні