Категорія
Новини
Дата

Майже як у GitHub. Microsoft продовжує раллі ШІ-продуктів і запускає помічника Copilot для своїх сервісів

Невдовзі після витоку інформації про можливий запуск Copilot корпорація Microsoft офіційно анонсувала помічника на основі штучного інтелекту. Сервіс Copilot працюватиме на базі нової мовної моделі GPT-4 від OpenAI. Microsoft інтегрує помічника у Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, повідомляє пресслужба компанії.

Ключові факти

  • Сервіс Copilot на базі презентованої кількома днями раніше великої мовної моделі GPT-4 буде інтегровано у пакет Microsoft 365.
  • Помічник працюватиме у сервісі Teams, генеруватиме тексти та підказки у офісних програмах Microsoft Office, створюватиме презентації у PowerPoint тощо.
  • Також Microsoft презентувала продукт Business Chat, що об’єднує робочі програми та дані з календарів, електронних листів, чатів, документів.
  • Новинка Microsoft 365 Copilot поки що доступна для 20 тестових клієнтів компанії. Вартість підписки та інші деталі компанія обіцяє розкрити протягом найближчих місяців.
  • Розробленого у партнерстві із OpenAI ШІ-помічника для написання коду з аналогічною назвою Copilot також має сервіс для IT-розробників GitHub. Для широкої аудиторії його відкрили в червні 2022 року.

Контекст

14 березня OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, анонсувала випуск більш потужної та удосконаленої версії штучного інтелекту – GPT-4. «Вона може скласти адвокатський іспит та отримати п’ять балів у декількох випускних шкільних іспитах», – написав 14 березня у Twitter СЕО компанії OpenAI Сем Альтман

Нова мовна модель вдесятеро більша за свою попередницю GPT-3. Четверта версія має 10 трлн параметрів, що дозволяє вирішувати значно складніші завдання. Приклад із презентації – завантажити увесь податковий кодекс США та розрахувати податки для американської сімейної пари.

Друга й більш очікувана фішка – мультимодальність. Ще до релізу зарубіжні оглядачі припускали, що новинка зможе працювати з відео, аудіо та візуальними відповідями. Ці очікування виправдалися не до кінця. 

Модель GPT-3.5, на якій побудований знаменитий ChatGPT, сприймає лише текст. У GPT-4 можна завантажити зображення, проте відповідь поки що буде все одно текстова. Президент й кофаундер OpenAI Грег Брокман під час онлайн-презентації намалював на папері схему простого веб-сайту, сфотографував малюнок і відправив завдання ШІ. Алгоритм у відповідь згенерував HTML-код для цього сайту.

GPT-4 вже інтегрована у пошуковик Bing та платну версію бота ChatGPT. Найближчим часом OpenAI обіцяє відкрити API GPT-4 для розробників і планує монетизувати цю опцію. Попередні розцінки – $0,03 за 1000 токенів, або ж близько 750 слів запиту і $0,06 за аналогічний обсяг відповіді від моделі.

Цього ж тижня низку власних ШІ-розробок презентував пошуковий гігант Google. Компанія оголосила, що включить ШІ-інструменти до своїх традиційних продуктів – Gmail, Google Docs, хмарного сервісу Cloud. Паралельно компанія запустила ще два інструменти для розробників PaLM API та MakerSuite. Перший дозволяє експериментувати із генеративними моделями від компанії, другий – створювати програми на базі штучного інтелекту.

 

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні