Категорія
Новини
Дата

Майже як у GitHub. Microsoft продовжує раллі ШІ-продуктів і запускає помічника Copilot для своїх сервісів

1 хв читання

Невдовзі після витоку інформації про можливий запуск Copilot корпорація Microsoft офіційно анонсувала помічника на основі штучного інтелекту. Сервіс Copilot працюватиме на базі нової мовної моделі GPT-4 від OpenAI. Microsoft інтегрує помічника у Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, повідомляє пресслужба компанії.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Сервіс Copilot на базі презентованої кількома днями раніше великої мовної моделі GPT-4 буде інтегровано у пакет Microsoft 365.
  • Помічник працюватиме у сервісі Teams, генеруватиме тексти та підказки у офісних програмах Microsoft Office, створюватиме презентації у PowerPoint тощо.
  • Також Microsoft презентувала продукт Business Chat, що об’єднує робочі програми та дані з календарів, електронних листів, чатів, документів.
  • Новинка Microsoft 365 Copilot поки що доступна для 20 тестових клієнтів компанії. Вартість підписки та інші деталі компанія обіцяє розкрити протягом найближчих місяців.
  • Розробленого у партнерстві із OpenAI ШІ-помічника для написання коду з аналогічною назвою Copilot також має сервіс для IT-розробників GitHub. Для широкої аудиторії його відкрили в червні 2022 року.

Контекст

14 березня OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, анонсувала випуск більш потужної та удосконаленої версії штучного інтелекту – GPT-4. «Вона може скласти адвокатський іспит та отримати п’ять балів у декількох випускних шкільних іспитах», – написав 14 березня у Twitter СЕО компанії OpenAI Сем Альтман

Нова мовна модель вдесятеро більша за свою попередницю GPT-3. Четверта версія має 10 трлн параметрів, що дозволяє вирішувати значно складніші завдання. Приклад із презентації – завантажити увесь податковий кодекс США та розрахувати податки для американської сімейної пари.

Друга й більш очікувана фішка – мультимодальність. Ще до релізу зарубіжні оглядачі припускали, що новинка зможе працювати з відео, аудіо та візуальними відповідями. Ці очікування виправдалися не до кінця. 

Модель GPT-3.5, на якій побудований знаменитий ChatGPT, сприймає лише текст. У GPT-4 можна завантажити зображення, проте відповідь поки що буде все одно текстова. Президент й кофаундер OpenAI Грег Брокман під час онлайн-презентації намалював на папері схему простого веб-сайту, сфотографував малюнок і відправив завдання ШІ. Алгоритм у відповідь згенерував HTML-код для цього сайту.

GPT-4 вже інтегрована у пошуковик Bing та платну версію бота ChatGPT. Найближчим часом OpenAI обіцяє відкрити API GPT-4 для розробників і планує монетизувати цю опцію. Попередні розцінки – $0,03 за 1000 токенів, або ж близько 750 слів запиту і $0,06 за аналогічний обсяг відповіді від моделі.

Цього ж тижня низку власних ШІ-розробок презентував пошуковий гігант Google. Компанія оголосила, що включить ШІ-інструменти до своїх традиційних продуктів – Gmail, Google Docs, хмарного сервісу Cloud. Паралельно компанія запустила ще два інструменти для розробників PaLM API та MakerSuite. Перший дозволяє експериментувати із генеративними моделями від компанії, другий – створювати програми на базі штучного інтелекту.

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні