США підтримуватимуть Україну, допоки Україна не досягне перемоги й тривалого миру, заснованого на принципах Статуту ООН. Про це сказав президент Джо Байден у виступі на Генасамблеї ООН 24 вересня, пише «Голос Америки».
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Деталі
- Після повномасштабного російського вторгнення Америка відповіла на виклик, забезпечивши величезну безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні, наголосив президент США із трибуни ООН.
- Він додав, що до цих зусиль приєднались союзники і партнери по НАТО, загалом понад 50 країн, «але найголовніше – на виклик відповів український народ».
- Байден підкреслив: «Війна Путіна зазнала поразки в його основній меті: він хотів знищити Україну, але Україна досі вільна. Він мав намір послабити НАТО, але НАТО більше, сильніше, згуртованіше, ніж будь-коли, з двома новими членами – Фінляндією та Швецією».
- Зараз не час «опускати руки», наголосив Байден. «Зараз у світу є інший вибір. Чи будемо ми продовжувати нашу підтримку, щоб допомогти Україні виграти цю війну та зберегти свою свободу, чи підемо й агресія відновиться, а нація буде знищена? Я знаю свою відповідь. Ми не можемо втомлюватися. Ми не можемо відводити очі, і ми не відмовимося від нашої підтримки України, допоки Україна не переможе і не досягне тривалого миру, (основаного) на Статуті ООН», – заявив президент США.
Контекст
У адміністрації Байдена залишилися невитраченими близько $6 млрд за програмою PDA, яка передбачає швидке передання зброї із запасів Пентагону. Ці гроші можуть «згоріти» із закінченням фінансового року у США наприкінці вересня.
Міноборони США заявляє, що працює з Конгресом, щоб перенести решту фінансування на наступний фінансовий рік США, який починається 1 жовтня.
25 вересня Вашингтон оголосить про новий пакет військової допомоги Україні у $375 млн. Це найбільший пакет допомоги, надісланий Києву з травня, розповіли «Голосу Америки» кілька американських посадовців на умовах анонімності.
Пакет, ймовірно, включатиме боєприпаси класу «повітря – земля» для винищувачів F-16, які дозволять українським пілотам вражати цілі далеко від лінії фронту та зони дії протиповітряної оборони Росії. Крім того, до пакета увійдуть боєприпаси для HIMARS, патрульних катерів і броньованих машин, а також 155-мм снаряди, 105-мм снаряди і ракети TOW.
27 серпня 2024 року Володимир Зеленський анонсував, що в межах свого візиту до США у вересні 2024 року має презентувати документ, який амбітно схарактеризував як «План перемоги». З планом ознайомлять чинного президента США Джозефа Байдена, а також кандидатів у президенти від двох партій – Камалу Гарріс і Дональда Трампа.
Пізніше в межах інтерв’ю американському журналісту Фаріду Закарії президент України уточнив, що «План перемоги» включатиме такі моменти: безпеку, геополітичне місце України, економічні рішення щодо підтримки, сильну і доступну військову підтримку. Більше про це читайте тут.
![10 найбільших власників бізнес-центрів в Україні. У Томаша Фіали і Володимира Школьніка найбільша кількість площ, спритний новачок – Максим Кріппа. Хто ще у списку /Фото Shutterstock](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/c/c3/19575211-d30856ca3f4806a3e9d303b97703ec3c.jpg?v=9506_1)
![Підготовка до другого Саміту миру та притягнення РФ до відповідальності. Головне з виступу Зеленського в ООН /Фото Офіс президента України](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/1/44/cb8d895b-e65458e27489dbb64153f56de43f7441.jpeg?v=8892_1)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.