Категорія
Новини
Дата

Мінекономіки анонсувало систему «єБронювання». Як вона працюватиме

Мінекономіки та Мінцифри працюють над механізмом електронного бронювання. Про це під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Мінекономіки повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко, пише «Укрінформ».

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

 • Фоменко розповів деталі проєкту з умовною назвою «єБронювання». За його словами, це буде послуга, де підприємство зможе створити свій кабінет. Туди потрібно буде вводити дані військово-облікової спеціальності, дані працівників. Автоматично з Пенсійного фонду та Податкової до системи підтягуватиметься вся необхідна інформація. 
 • «І потім, ледь не автоматично, якщо немає обмежень, видаватиметься електронне бронювання», – сказав Фоменко.
 • Він зазначив, що такий електронний документ міститиме й QR-код, і його можна буде роздруковувати. Це і буде підтвердженням того, що людина заброньована.
 • «Думаю, що на все це піде приблизно три місяці, тому що це повністю руйнуватиме діючий алгоритм бронювання. І 76-ту постанову теж будемо повністю переписувати з урахуванням того, що це буде диджиталізований процес», – сказав Фоменко.
 • За його словами, наразі понад 500 000 військовозобовʼязаних уже заброньовано, і понад 4000 підприємств визначено критично важливими без врахування тих, які визначають обласні військові адміністрації.

Контекст

У січні Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з постановою, до критеріїв визначення критично важливих підприємств належать такі:

 • Підприємство є резидентом «Дія.City».
 • Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.
 • Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.
 • Підприємства мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
 • Підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
 • Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 • Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.

Окрім цього, до критично важливих належать такі підприємства: спеціалізовані установи ООН; закордонні дипломатичні установи в Україні; представництва донорських установ; виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги; представництва міжнародних організацій; міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні