Категорія
Новини
Дата

Кабмін змінив Порядок бронювання військовозобов’язаних

Кабмін розширив перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації, та встановив чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими. Відповідні зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року уряд ухвалив на засіданні 11 липня, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

 • Зміни внесено до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
 • Уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання.
 • Суми ЄСВ відтепер враховуватимуться в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим.
 • Підприємства ветеринарної медицини, казенні підприємства пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям.
 • Застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Контекст

У січні Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з постановою, до критеріїв визначення критично важливих підприємств належать такі:

 • Підприємство є резидентом «Дія.City».
 • Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.
 • Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.
 • Підприємства мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
 • Підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
 • Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 • Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.

Окрім цього, до критично важливих належать такі підприємства: спеціалізовані установи ООН; закордонні дипломатичні установи в Україні; представництва донорських установ; виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги; представництва міжнародних організацій; міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні