Кабмін розширив перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації, та встановив чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими. Відповідні зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року уряд ухвалив на засіданні 11 липня, повідомила пресслужба Мінекономіки.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Зміни внесено до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану та до Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
- Уряд встановив граничні терміни розгляду: звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте в строк до 10 робочих днів з моменту отримання.
- Суми ЄСВ відтепер враховуватимуться в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим.
- Підприємства ветеринарної медицини, казенні підприємства пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям.
- Застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.
Контекст
У січні Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з постановою, до критеріїв визначення критично важливих підприємств належать такі:
- Підприємство є резидентом «Дія.City».
- Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.
- Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.
- Підприємства мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
- Підприємства мають важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
- Відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
- Розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.
Окрім цього, до критично важливих належать такі підприємства: спеціалізовані установи ООН; закордонні дипломатичні установи в Україні; представництва донорських установ; виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги; представництва міжнародних організацій; міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.