Категорія
Новини
Дата

ММК ім. Ілліча в Маріуполі «віддали» близькому до Кадирова бізнесмену – BBC

Наближені до голови Чечні Рамзана Кадирова, які повоювали в Україні, почали отримувати в захоплених містах активи, йдеться у матеріалі російської служби BBC. У січні співвласником компанії «ММК Ілліча», яку зареєстрували ставленики Кремля в окупованій Донецькій області, став чеченський бізнесмен Валід Корчагін. Компанія планує зайнятися «відновленням» меткомбінату у Маріуполі, що належить «Метінвесту» Ріната Ахметова. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Журналісти зʼясували, що Корчагін, ймовірно, раніше мав прізвище Геремеєв і, можливо, є сином чиновника Вахіта Геремеєва, якого називають братом члена Ради федерації Росії Сулеймана Геремеєва.
  • Керівником «ММК Ілліча», яку зареєстрували терористи «ДНР», значиться мешканець окупованої Макіївки Юрій Мурай. Наприкінці січня Корчагін став співвласником цього «заводу», отримавши 50% компанії.
  • Основним видом діяльності структури, яка намагається привласнити комбінат, вказано виробництво чавуну, сталі та феросплавів.
  • За час війни чеченський бізнесмен отримав також частки в російській мережі будівельних гіпермаркетів OBI та кавʼярнях американської мережі Starbucks.
  • Гендиректор «Трансперенсі Інтернешнл – Росія» Ілля Шуманов вважає, що родина Геремеєвих отримала доступ до ММК як «нагороду» за те, що вони воювали в Україні. «Приз» дістався невідомому Корчагіну, можливо, тому, що Геремеєви всі на посадах, додає Шуманов. 

Контекст

ММК ім. Ілліча – одне з найбільших підприємств в Україні – належить компанії «Метінвест» українського мільярдера Ріната Ахметова. Загалом на маріупольських підприємствах холдингу працювало 35 000 осіб.

Під час боїв у Маріуполі, що почалися в перші дні війни, меткомбінат був частково зруйнований, проте постраждав менше, ніж завод «Азовсталь», зазначають журналісти.

«Азовсталь» та ММК ім. Ілліча у 2021 році виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи, за даними компанії. Загалом металургійний сектор забезпечував близько 80% доходів «Метінвесту».

Війна та втрата цих активів суттєво вдарили по капіталізації. Напередодні російського вторгнення Forbes оцінював «Метінвест» у $11,4 млрд.

У СКМ повідомили, що обовʼязково предʼявлять претензії РФ із вимогою відшкодувати всі збитки, завдані російською воєнною агресією.

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. Від початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а в липні – лише в $4,9 млрд. Головний скарб бізнес-імперії «Метінвест» втратив 2/3 оцінкової вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні