Категорія
Новини
Дата

Нафтосервісна Baker Hughes продає російський бізнес місцевому керівництву

Американська нафтосервісна компанія Baker Hughes підписала угоду про продаж бізнесу у Росії. Контроль над OFS Russia відійде місцевому керівництву, йдеться у пресрелізі компанії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Угода слідує за раніше оголошеним компанією призупиненням нових інвестицій у РФ, а також відповідає прихильності до дотримання законів і санкцій», – заявили в компанії.
  • Новий бізнес в РФ працюватиме незалежно від Baker Hughes, включаючи незалежний бренд, і візьме на себе всі поточні активи, пасиви та комерційні зобов’язання OFS Russia, йдеться у пресрелізі.
  • Закриття угоди, сума якої не розголошується, очікується в другій половині 2022 року.

Контекст

19 березня Baker Hughes оголосила про зупинення інвестицій у російські проєкти у відповідь на війну РФ проти України.

З 15 травня компаніям, зареєстрованим в ЄС, заборонені будь-які операції з «Роснафтою», «Газпром нафтою» та з юрособами, які належать компаніям більш ніж на 50% або діють від їхнього імені (блокуючі санкції). 

Baker Hughes розірвала всі діючі сервісні контракти з російськими контрагентами, погодившись на виплату штрафів за їх невиконання. Контракти на постачання обладнання вже завершені. У Baker Hughes розповіли, що через санкції ЄС, які набули чинності 15 травня, «компанія обмежила діяльність із певними російськими замовниками». Повідомлялося, що компанія відкликає сервісних інженерів з проектів «Сахалін-2» «Газпрому» і «Ямал СПГ» НОВАТЕКа, а також проєктних інженерів з «Арктик СПГ-2» НОВАТЕКа.

За оцінкою Vygon Consulting, частка Schlumberger на російському ринку нафтосервісних послуг досягає 8%, а Halliburton та Baker Hughes – по 2%. Лише 5% глобальної виручки Schlumberger припадає на РФ, у Halliburton йдеться про 2–3%, Baker Hughes – 2%.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні