Категорія
Новини
Дата

Нацбанк знизив облікову ставку на 1 в.п. – до 15%

1 хв читання

Національний банк знизив облікову ставку на 1 в.п. – до 15%. Це рішення узгоджується зі сповільненням інфляції та поліпшенням інфляційних очікувань, заявив на монетарному брифінгу голова НБУ Андрій Пишний.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Ставка на рівні 15% сприятиме збереженню привабливості гривневих інструментів для заощаджень, вважають у Нацбанку.
  • Регулятор відзначає більше зниження інфляції, ніж очікувалося. Цьому сприяли пропозиція продуктів харчування з нового врожаю та міцний курс гривні.
  • Також НБУ вважає успішною відмову від фіксованого курсу гривні та перехід до керованої гнучкості курсу. Підвищений попит був тільки на початку нового режиму, а надалі баланс попиту і пропозиції вирівнявся. У листопаді регулятор витратив із резервів $2,5 млрд, що менше, ніж у попередні місяці.
  • Та структурний дефіцит валюти на ринку залишається, тож Нацбанк зберігатиме активну присутність на валютному ринку для задоволення структурного попиту і згладжування курсових коливань.
  • Пом’якшення процентної політики привело до помірного зниження номінальних ринкових ставок за гривневими інструментами, зокрема, середньозважена ставка за строковими депозитами для населення терміном від трьох місяців знизилася у листопаді до 14,7%. Дохідність ОВДП на вторинному ринку зменшилася до 16–19,7% залежно від строку погашення.

Контекст

27 липня НБУ вперше з червня минулого року знизив облікову ставку з 25% до 22% з огляду на сповільнення інфляції та доволі стійку ситуацію на валютному ринку. 14 вересня регулятор продовжив цикл зниження ставки і змінив її з 22% до 20%. У жовтні ставка зменшилася до 16%.

На початку війни Національний банк вирішив не змінювати облікову ставку, залишивши її на рівні 10%, намагаючись зберегти стабільність фінансового сектору іншими методами. Але 2 червня 2022 року НБУ різко підвищив ставку до 25%, що стало одним із найбільш різких підвищень в історії. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні