Національний банк закладає на друге півріччя 2022 року емісію національної валюти у розмірі 180 млрд грн, по 30 млрд грн на місяць, розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в ефірі телеграм-каналу KSE Live. За його словами, наступного року потреба в емісії залишатиметься, але її обсяг знизиться вдвічі.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- 180 млрд грн – це той обсяг фінансування, який, на думку НБУ, є контрольованим і призведе до контрольованих наслідків, які регулятор враховує у своєму базовому сценарії, сказав Ніколайчук.
- За його словами, враховуючи прогнозовані обсяги надходження зовнішнього фінансування (у тому числі від МВФ та інших партнерів), необхідність в емісії гривні Нацбанком наступного року зберігатиметься
- В НБУ прогнозують, що емісія в 2023 році буде нижчою приблизно вдвічі, тобто близько 15 млрд грн на місяць.
Контекст
НБУ з початку війни безпосередньо профінансував держбюджет через купівлю військових облігацій на 225 млрд грн, зокрема у червні на 105 млрд грн.
За даними міністра фінансів Сергія Марченка, за підсумками липня Україна очікує отримати понад $3 млрд зовнішнього фінансування, до кінця року – від $16 млрд до $17 млрд з урахуванням уже отриманого.
Україна потребує $9 млрд на місяць для покриття дефіциту бюджету, і це майже вдвічі перевищує попередні запити, сказав у коментарі для Financial Times радник президента з економічних питань Олег Устенко. За його словами, ці кошти мають покрити витрати на екстрене житло та ремонт житла для мільйонів людей, а також профінансувати базовий мінімальний дохід для людей, які втратили роботу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.