Категорія
Новини
Дата

Нацкомісія планує відмінити граничні ціни на електроенергію для бізнесу (оновлено)

Нацрегулятор планує зібратись 31 травня о 18:00, щоб розглянути скасування граничних цін на електроенергію для бізнесу. Про це свідчить проєкт рішення, опублікований на сайті Комісії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Костянтин Ущаповський скликає засідання регулятора 31 травня о 18:00, щоб почати процедуру перегляду граничних цін на електроенергію для бізнесу. Про це він сказав під час відкритого засідання НКРЕКП, яке почалося о 13:00.
  • «Сьогодні на 18:00 мною як головою Комісії призначене засідання, на якому буде розглядатися єдине питання – стосовно запуску процедури перегляду прайскепів на ринку електричної енергії», – сказав Ущаповський.
  • На сайті НКРЕКП заплановано відкрите засідання на 18:00.
  • НКРЕКП планує розглянути скасування обмежень цін на електроенергію для бізнесу на ринку на добу наперед, внутрішньодобовому і балансуючому ринку, свідчить проєкт рішення, опублікований на сайті Комісії.
  • (Оновлено о 17:17.) Проєкт рішення про скасування прайскепів згодом видалили з сайту НКРЕКП.

Контекст

Зараз в Україні гранична максимальна ціна на електроенергію, яку встановлює НКРЕКП, – 4000 грн за МВт⋅год. Раніше на розгляді регулятора був проєкт постанови з підвищенням до 6000 грн за МВт⋅год, за даними ExPro Consulting.

Розширення прайскепів збільшить фінансовий потік для усієї вугільної генерації, яка постраждала від російських атак, каже директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Найбільший гравець в цьому сегменті енергетики – ДТЕК Ріната Ахметова. До війни компанія виробляла 70% теплової генерації електроенергії в Україні.

Уряд 30 травня збільшив тариф на електроенергію для населення на 57–83%, до 2,64 грн за кВт⋅год. Зміни почнуть діяти 1 червня. З підняттям тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте до 250 грн, підрахували у Міненерго.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні