Інформація про ДТЕК

Виторг 109,8 млрд грн, ПЕК

ДТЕК
Збиток 13,9 млрд грн
4 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування
2005
Власник
Рінат Ахметов
СЕО
Максим Тимченко
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
+43%
Кількість працівників
50 000
Річний приріст виторгу
-14%
Центральний офіс
Київ
Кількість вакансій на 2022 рік
4000
Керівник HR
Олена Семич
Кількість працівників, які повернулись із лав ЗСУ
214

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Розробляючи екосистему для ветеранів, у ДТЕК зрозуміли вагу ментальної підтримки. Співпраця з HR-фахівцем і штатною психологинею допомогла ветерану, який нещодавно повернувся в команду «ДТЕК Павлоградвугілля», пропрацювати найбільш болючі моменти реінтеграції.

Після повернення ветеран пішов у відпустку, щоб провести час із родиною. За час служби змінилися деякі організаційні процеси, розібратись із якими допомогли команда і наставник. Допомога в адаптації на виробництві за підтримки наставника або перенавчання на іншу професію – фундаментальний елемент програми реінтеграції в ДТЕК, яку почали будувати ще у 2015-му.

«Через тотальну психологічну та фізичну втому чи не кожен з наших ветеранів говорить про потребу у відпочинку та бажання побути з сім’єю», – каже директорка зі сталого розвитку ДТЕК Олена Семич. У компанії забезпечують додатковий медичний супровід поранених, а також організовують оздоровлення та реабілітацію для демобілізованих співробітників.

30 стійких компаній

До великої війни «ДТЕК Енерго» генерувала понад 40% виторгу групи і займала 30% ринку електроенергії. Компанія видобувала 90% усього вугілля і контролювала близько 70% теплової генерації. Через війну виторг впав на 20%, виробництво електроенергії – на 30%, а частка на ринку електроенергії знизилася до 20%, казав Forbes Максим Тимченко. У тимчасовій окупації залишилися Луганська і Запорізька ТЕС (Енергодар). А також усі вітрові електростанції – вони виробляли 70% зеленої енергії ДТЕК. Електростанції ДТЕК залишаються пріоритетними цілями для російських ракет. За хороші новини відповідає «ДТЕК Нафтогаз». Рекордні ціни на газ допомогли збільшити виторг групи на 43%. Компанія планує повторити результат 2021 року, видобувши 2 млрд куб. м газу, а також добудувати вітрову електростанцію на півдні країни потужністю понад 500 МВт.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2005

Рік запуску R&D‑відділу: 2018

Штат R&D‑відділу: 16

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Емануеле Вольпе 

Замість традиційного R&D‑департаменту ДТЕК використовує підхід відкритих інновацій – шукає розробки на ринку через команду скаутів. Орієнтуються на показник TLR (рівень готовності технології), який має бути більшим за п’ять. Це означає, що прототип можна тестувати у реальних умовах.

Якщо рішення допомагає бізнесу стати безпечнішим, екологічнішим чи ефективнішим, ДТЕК ліцензує технологію, розповідає керівник компанії з інновацій Емануеле Вольпе. Операційна ефективність на другому плані – перед Вольпе не ставлять завдання, щоб проєкти приносили прибуток. З 2200 заявок до реалізації поки що дійшли 12 ідей у семи бізнес‑вертикалях ДТЕК.

Стартап EverScan запропонував вимірювати обсяги вугілля на складах ТЕС за допомогою дронів, оснащених лідарами. Виміри прискорилися з двох днів до двох – чотирьох годин і стали на 10% точнішими. «Раніше співробітники мали підійматися на гору вугілля, – каже Вольпе. – Нині достатньо натиснути кнопку, і дрон усе зробить». Стартап AxDraft запропонував конструктор договорів: документи тепер готують на 70% швидше. Це дозволило заощадити за рік близько $3 млн. Вольпе планує лише прискорюватися, план – понад 10 нових пілотів щороку.

100 найбільших приватних компаній 2021

Найбільший приватний енергохолдинг України ДТЕК у травні 2021‑го завершив реструктуризацію кредитного портфеля на $2 млрд і повернувся на ринок M&A. Найближчий об’єкт для поглинання – Кіровоградобленерго, яку контролює російська VS Energy Михайла Воєводіна. Холдинг також цікавиться газовими родовищами Geo Alliance Віктора Пінчука, сказав «Економічній правді» СЕО ДТЕК Максим Тімченко. У першій половині 2021 року «ДТЕК Енерго», що відповідає в холдингу за видобуток вугілля і виробництво електроенергії, наростила відпуск електроенергії на 14,5%. Це дало змогу збільшити виторг на 15% і скоротити чистий збиток у 32 рази. «ДТЕК Енерго» генерує понад 40% виторгу групи, що не заважає її керівництву готувати розпродаж ТЕС і шахт на користь зеленої генерації. «Якщо у нас буде попит на 10% портфеля станцій і шахт – отже, продамо 10%. Якщо на 100% – отже, продамо 100%», – говорить Тімченко. Впродовж 10 років ДТЕК має намір наростити частку відновлюваної енергії у загальному обсязі реалізації мінімум на 24 п. п., до 33%.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Kernel
Виторг 118,7 млрд грн
Прибуток 5,6 млрд грн
Fozzy Group /Fozzy Group
Виторг 80,2 млрд грн
Прибыль н/д
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд