Категорія
Новини
Дата

Найбільші світові контейнерні лінії зупиняють перевезення в Росію

Дві найбільші у світі судноплавні компанії зупинили вантажоперевезення до та з Росії. Вони контролюють 34% світового ринку морських контейнерних перевозок

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Дві найбільші у світі контейнерні лінії у вівторок, 1 березня, призупинили вантажоперевезення до та з Росії. Таке рішеня прийняте у відповідь на західні санкції проти Москви після її вторгнення в Україну, пише Reuters.

Так, швейцарська компанія MSC — найбільша у світі контейнерна транспортна компанія за за обʼємами перевезень — повідомила клієнтов про «тимчасову зупинку прийому замовленнь на всі вантажі в/із Росії». Виключенням будуть тільки харчі, ліки й гуманітарні вантажі.

Данська судноплавна компанія Maersk також повідомила про зупинку всіх контейнерних перевезеннь до Росії та з неї. Аналогічне рішення ухвалили сінгапурська Ocean Network Express і німецька Hapag Lloyd.

«Оскільки санкції прямо чи опосередковано впливають на стабільність і безпеку наших операцій, нові бронювання Maersk будуть тимчасово зупинені», – заявила компанія.

Maersk обслуговує контейнерні маршрути до Санкт-Петербурга й Калінінграда в Балтійському морі, Новоросійська в Чорному морі, а також до Владивостока і Східного на східному узбережжі РФ. Працює близько 500 працівників у Росії.

Данська компанія володіє 31% російського портового оператора Global Ports, що управляє шістьма терміналами в Росії та двома у Фінляндії. Іншими акціонерами Global Ports є російська державна компанія Росатом і бізнесмен Сергій Шишкарьов. Maersk повідомив, що готує можливі подальші кроки щодо Global Ports, вони буудть залежати від нових санкції і обмеженнь.

Минулого тижня Maersk призупинила всі заходи до портів України та закрила свій офіс в Одесі, де мали роботу близько 60 працівників.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні