Категорія
Новини
Дата

Найбільші техстартапи Індонезії Gojek і Tokopedia об’єднуються. Компанії мають понад 100 млн активних користувачів

Два найбільших техстартапи Індонезії Gojek і Tokopedia оголосили про злиття в нову компанію GoTo Group. Вона стане найбільшою технологічною групою Індонезії, пише TechCrunch.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Обʼєднаний бізнес в якості гендиректора GoTo Group очолить Андре Соелістіо, який був керівником Gojek. Президент Tokopedia Патрік Цао стане президентом GoTo.
  • Gojek і Tokopedia почали переговори на початку цього року, а минулого місяця звернулися за схваленням своїх інвесторів. У ході переговорів GoTo оцінили у $18 млрд.
  • Обидві компанії вперше почали спільну роботу 2015 року, аби прискорити поставки електронної комерції з використанням локальної мережі водіїв Gojek.
  • GoTo буде готуватися до подвійного лістингу в кінці цього року – у Нью-Йорку та Джакарті.

Важливі цифри

Валова вартість транзакцій Tokopedia і Gojek перевищила $22 млрд 2020 року. Загалом здійснено 1,8 млрд транзакцій. Компанії мають понад 100 млн активних користувачів на місяць. На GoTo припадає 2% ВВП Індонезії.

Довідка

Gojek заснована в 2010 році і найбільш відома як сервіс замовлення мототаксі. Також сервіс останнім часом істотно розширив свою діяльність, додавши послуги з доставки їжі й товарів, а також онлайн-платежів.

Tokopedia, яку було створено 2009 року, управляє торговим майданчиком, що дає змогу ритейлерам і великим компаніям реалізовувати свою продукцію на індонезійському ринку.

Загалом, компанії на двох зібрали близько $8,2 млрд інвестицій. Серед інвесторів – Alibaba Group, Astra International, BlackRock, Capital Group, DST, Facebook, PayPal, Google, JD.com, KKR, Northstar, Pacific Century Group, Provident, Sequoia Capital India, SoftBank Vision Fund 1, Telkomsel, Temasek, Tencent, Visa і Warburg Pincus.

Контекст

З початком пандемії в країнах Південно-Східної Азії спостерігався сплеск використання цифрових послуг, таких як електронна комерція, доставка їжі та онлайн-платежі. Згідно зі звітами Google, Temasek Holdings і Bain&Company, близько 40 млн людей у шести країнах регіону – Сингапурі, Малайзії, Індонезії, Філіппінах, Вʼєтнамі та Таїланді – вперше підключилися до інтернету 2020 року.

У квітні про вихід на біржу оголосив сингапурський сервіс замовлення таксі та доставки їжі Grab. Очікується, що угода стане найбільшим злиттям зі SPAC в історії – вартість обʼєднаної компанії оцінюється в $39,6 млрд.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні