В індустріальному парку «Ма’Рижани» на Житомирщині відкрили найбільше в Україні підприємство з первинного перероблювання промислових конопель. Компанія MaʼRijany Hemp Company збудувала сучасне виробництво потужністю 14 000 тонн на рік, йдеться у повідомленні Мінекономіки.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Деталі
- MaʼRijany Hemp Company у 2023 році розпочала реконструкцію занедбаного льонозаводу, а в 2025-му запустила високотехнологічне виробництво. Інвестиції у завод компанія оцінювала у близько $25 млн. Підприємство займає 10 000 кв м виробничих і 10 800 кв м складських площ.
- На заводі встановили обладнання і завершили тестування сировини – перші зразки вже виготовляються для клієнтів.
- Завод вироблятиме довге волокно для текстилю й технічних тканин, коротке волокно для паперу, ізоляції та нетканих матеріалів, а також кострицю для біопластику, будматеріалів і підстилок для тварин.
- Такий підхід забезпечує максимальне використання сировини та створення продуктів із високою доданою вартістю, йдеться у повідомленні.
- У 2024 році компанія засіяла 890 га конопель, у 2025-му – 1200 га, що є рекордними площами для Центральної та Східної Європи.
- «Це перше переробне підприємство галузі, яка відроджується після прийняття Верховною Радою у грудні 2023 року закону про зняття заборони на переробку технічної коноплі», – зазначив під час відвідування підприємства народний депутат, заступник голови економічного комітету ВР Дмитро Кисилевський.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Перша віцепремʼєрка - міністерка економіки Юлія Свириденко, народний депутат Дмитро Кисилевський, керівництво Житомирської ОВА відвідали виробництво MaʼRijany Hemp Company. Фото: Facebook Кисилевського
Контекст
MaʼRijany Hemp Company є учасником Індустріального парку «Ма’Рижани», площею близько 30 га. Мета Індустріального парку – залучення бізнесів, що працюють із продуктами перероблення промислових конопель, і створення понад 700 нових робочих місць.
За часів СРСР в Україні вирощували понад 120 000 га конопель, тут працювали 35 переробних заводів, свідчать дані дослідження BRDO. За часи незалежності галузь занепала: виробничі потужності України в коноплярстві скоротились у 30 разів. Причина занепаду – надмірне регулювання, за яким технічні коноплі прирівняли до наркотиків, каже керівниця сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання BRDO Ірина Грузінська.
В серпні 2024 року набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу, який регулює і ринок технічних конопель. Замість отримання 14 дозволів, аграріям достатньо буде задекларувати посіви у державному реєстрі та відібрати проби на вміст ТГК під час цвітіння. Більше про це читайте в матеріалі Forbes Ukrane.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.