Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало перелік із 367 творів мистецтва, які є власністю російського бізнесмена Романа Абрамовича, повідомляє пресслужба відомства. Приватна колекція оцінюється у майже $1 млрд.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За даними агентства, твори мистецтва використовуються російськими бізнесменами для уникнення та обходу санкцій, збереження й приховування статків. «Найкращий засіб протидії – відкритість інформації щодо творів мистецтва, якими володіють підсанкційні особи», – повідомили у НАЗК.
- Саме для цього агентство провело аналіз і зібрало усі відомі твори мистецтва з колекції Абрамовича в одному переліку на порталі «Війна і санкції».
- Права саме на цю колекцію Абрамович передав своїй колишній дружині за кілька тижнів до вторгнення РФ в Україну, ймовірно для уникнення наслідків санкцій.
- «Маючи таку відкриту базу даних творів мистецтва, ми можемо запобігти їхньому обігу у галузі й використанню для обходу санкцій. Наша мета – вилучення цих артоб’єктів у підсанкційних осіб та їхній продаж. Отримані кошти мають бути використані для допомоги у відновленні України», – заявив голова НАЗК Олександр Новіков.
- НАЗК закликало учасників артринку відкривати інформацію про об’єкти мистецтва, якими володіють російські бізнесменами, і користуватися даними порталу «Війна та санкції».
Контекст
«Важные истории» та The Guardian з посиланням на витік файлів кіпрського бізнес-реєстратора MeritServus повіломляли, що траст мільярдера Романа Абрамовича володіє колекцією шедеврів Малевича, Пікассо, Моне та інших майстрів майже на $1 млрд. Перед початком вторгнення РФ в Україну олігарх сховав їх і від санкцій, і від галерей.
Роману Абрамовичу та його колишній дружині Дарʼї Жуковій станом на 2018 рік належала колекція з 369 предметів мистецтва вартістю $962 млн, зʼясували журналісти.
Колекцією володіє офшорна компанія Seline-Invest, яку контролює заснований Абрамовичем кіпрський траст Ermis Trust Settlement. Після розлучення Абрамович і Жукова поділили бенефіціарні частки в трасті навпіл, а за три тижні до російського вторгнення в Україну Абрамович віддав Жуковій 1%, і співвідношення часток стало 51% на 49%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.