Категорія
Новини
Дата

НБУ не бачить підстав націоналізовувати Альфа-банк. Проблем із платоспроможністю також немає

Підстав для націоналізації Альфа-банку, банку з російським капіталом, немає. Про це в інтервʼю Forbes повідомив заступник голови НБУ Ярослав Матузка.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Також у Нацбанку не бачать підстав визнавати Альфа-банк, пʼятий за розміром активів банк в Україні, неплатоспроможним.
  • «Банк стикнувся з репутаційним ризиком. Проблем із ліквідністю та якістю кредитного портфеля в нього немає. Підстав визнавати банк неплатоспроможним на сьогодні немає, як і підстав для його націоналізації. Згідно з законом про вилучення майна, суб’єкти, до яких можуть бути застосовані такі заходи, належать державі-агресору», – сказав Матузка.
  • Банк залишається під «особливим наглядом» регулятора.
  • Водночас інші банки з російським капіталом занадто маленькі та з точки зору нагляду не потребують підвищеної уваги, додав Матузка.

Контекст

Альфа-банк, за даними Нацбанку України, на 1 березня 2022 року за розміром загальних активів посідав пʼяте місце (123,77 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні. Регулятор визнав акціонерів Альфа-банку Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмичова (16,32%) та Петра Авена такими, що втратили бездоганну ділову репутацію, і позбавив їх права голосу в банку.

У квітні Нацбанк погодив болгарського ексміністра фінансів, виконавчого директора Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Єврокомісії Симеона Дянкова на посаду довіреної особи Альфа-банку, якій буде повністю передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів фінустанови.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні