Німеччина готова розглянути питання про включення найбільшого банку Росії ПАТ до шостого пакета санкцій Європейського Союзу. Раніше країна блокувала рішення. Про це пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Найбільший банк Росії, який має близько половини роздрібних депозитів, можуть відключити від SWIFT.
- Також країна готується підтримати поетапне ембарго на російську нафту.
- Раніше вона була стурбована тим, що введення санкцій проти Сбербанку призведе до порушення операцій, пов’язаних з енергетикою. Останніми тижнями країна перейшла до використання альтернативних постачальників енергії.
Контекст
Німеччина була однією з країн, які найбільше не хотіли накладати санкції на Сбербанк і відключати його з міжнародної системи обміну повідомленнями SWIFT, пише видання. Натомість Польща та країни Балтії разом із президентом України Володимиром Зеленським наполягають на тому, щоб ЄС додав до санкційного списку більше російських банків.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що ЄС ще раз перегляне російські банки, зокрема Сбербанк, коли обговорюватимуть шостий пакет санкцій. «Ми дивимося далі на банківський сектор, особливо на Сбербанк, на який припадає 37% російського банківського сектору. І, звичайно, є проблеми з енергетикою», – сказала вона німецькому Bild am Sonntag.
США вже запровадили санкції проти Сбербанку. Велика Британія заборонила банку здійснювати розрахунки у фунтах стерлінгів через свою фінансову систему. ЄС разом із США та Великою Британією також наклав санкції на генерального директора банку Германа Грефа.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.