Новий голова Фонду держмайна Рустем Умєров пропонує перетворити ФДМ на Суверенний фонд, який управлятиме державними активами. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону у пʼятницю, пише «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
- Фонд виконуватиме функції продажу через приватизацію та через здачу в оренду. Але також розглядається можливість «розширення мандату для того, щоб створити Агентство з управління державними активами». «Щоб ми бачили, що стратегічні активи не тільки перебуватимуть у фонді, але керуватимуться ним», – додав він.
- За словами Умєрова, приватизація триватиме і Фонд хотів би стати «хорошим контрибутором уряду з точки зору доходів».
Контекст
За підсумками 2020 року держава отримала від непрацюючих підприємств 51,3 млрд грн збитків, повідомила перша віцепремʼєр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко у колонці для ЕП. Уряд вже передав до Фонду держмайна 420 підприємств: частину – на приватизацію, решту – на ліквідацію. З-поміж 3500 держпідприємств 1800 уже давно не працюють.
З 1 вересня в Україні має масово стартувати приватизація, будуть оголошені аукціони на елеваторні потужності й комбінати хлібопродуктів, заявляв раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Фонд держмайна оголосив перші лоти. Серед них – Марилівський та Кобиловолоцький спиртзаводи у Тернопільській області. Загалом цього року мають відбутися аукціони з продажу 23 підприємств спиртової галузі та трьох хлібокомбінатів.
Також з вересня в Україні мала приватизація відбувається за новими правилами. Фонду держмайна дозволили продавати підприємства з різними видами заборгованості, і новий власник зобовʼязується їх погасити.
7 вересня Верховна Рада затвердила народного депутата від фракції «Голос» Рустема Умєрова на посаду голови Фонду держмайна.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.