Нью-Йорк уперше очолив рейтинг найдорожчих міст для проживання, розділивши перше місце із Сингапуром, який повернувся на першу позицію увосьме за 10 років. Тель-Авів, який переміг минулого року, опустився на третю сходинку, свідчать дані Всесвітнього індексу вартості життя за 2022 рік від Economist Intelligence Unit (EIU).
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Дані, опубліковані EIU, свідчать про стрімке зростання вартості життя у найбільших містах світу. На це вплинули війна в Україні та карантинні обмеження, що порушують ланцюги поставок, зокрема енергоносіїв та продуктів харчування.
- У середньому ціни в 172 містах, охоплених Всесвітнім індексом вартості життя EIU (WCOL), зросли на 8,1%. Це найвищий показник за 20 років.
- Крім Нью-Йорка, до десятки найдорожчих міст для проживання потрапили Лос-Анджелес та Сан-Франциско. Загалом всі 22 міста США, які брали участь в опитуванні WCOL, піднялися в рейтингу на тлі швидкого зростання цін і сильного долара.
- Найбільш стрімке зростання показали російські міста Москва та Санкт-Петербург, які підскочили на 88-му та 70-ту позиції відповідно. Російська столиця за рік перемістилася з 96-го на 37-ме місце. Санкт-Петербург, який у 2021 році навіть не входив до сотні найдорожчих міст, піднявся на 73-тє місце. Одна з головних причин – стрімке зростання цін на тлі санкцій Заходу та високих цін на нафту.
- Більшість європейських міст впали в рейтингу, оскільки енергетична криза та ослаблення економіки знизили вартість євро та інших місцевих валют. Вартість одного літра бензину зросла на колосальні 22% порівняно з цим періодом минулого року. На додаток до вартості газу одним із факторів в країнах Західної Європи була нерівномірна вартість євро.
- Найдешевшими з великих міст виявилися Коломбо (фактична столиця Шрі-Ланки) та Бангалор (або Бенгалуру – столиця штату Карнатака на півдні Індії).
Десятка найдорожчих міст у світі для проживання
- Нью-Йорк та Сингапур
- Тель-Авів
- Гонконг та Лос-Анджелес
- Цюріх
- Женева
- Сан-Франциско
- Париж
- Копенгаген
Ключова цитата
«Війна в Україні, західні санкції проти Росії та політика Китаю щодо боротьби з COVID-19 спричинили проблеми в ланцюжку поставок, які в поєднанні зі зростанням відсоткових ставок та коливаннями обмінного курсу призвели до кризи вартості проживання в усьому світі», – прокоментувала оновлений рейтинг голова відділу вартості проживання у світі в EIU Упасана Датт.
Методологія
EIU порівнює понад 400 цін на більше ніж 200 продуктів та послуг у 172 містах світу. Аналітики також досліджують різні підприємства, щоб зрозуміти, наскільки сильно коливалися ціни за останній рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.