Категорія
Новини
Дата

Організація з ядерних досліджень CERN зупиняє співпрацю з Росією та Білоруссю

Європейська організація з ядерних досліджень CERN розриває звʼязки з Росією та Білоруссю через війну в Україні, йдеться в офіційній заяві на її сайті

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти:

  • За це рішення проголосували 23 країни – члени організації.
  • Зокрема вони вирішили призупинити участь вчених CERN у всіх наукових комітетах установ, розташованих на території Росії та Білорусі і навпаки.
  • Також організація призупинить або скасує всі заходи, організовані з росіянами та білорусами.
  • CERN також не прийматиме в організацію вчених із підсанкційних країн.
  • Члени CERN засудили війну в Україні і розкритикували ті організації, які досі продовжують працювати в Росії та Білорусі.

Контекст:

На базі CERN біля Женеви розташована найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій, яка вивчає структуру і властивості елементарних частинок і їх взаємодії.

На обладнанні CERN працює близько 12 000 дослідників 80 країн із 500 наукових центрів і університетів. CERN має різні прискорювачі заряджених частинок, найбільший з яких – Великий адронний колайдер.

У CERN зародилася технологія всесвітньої павутини (www), створили протокол HTTP, а також почалася розробка сенсорних екранів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні